Jandarma Kadrosundan Bekçi Alımı Yapılabilecek! 2020 Bekçi Alımı Ne Zaman? Bekçi Alım Şartları ve Maaşları Ne Kadar?

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayınlanan bir değişiklik sonrasında jandarma kadrosundan da bekçi alımı yapılmasına karar verildi. Bu durum kısa süre içerisinde heyecana neden olurken bekçi alımlarının ne zaman yapılacağı da merak konusu oldu.

GÜNDEM 02.07.2020 - 15:06 02.07.2020 - 15:06

Pek çok kişi iş başvurusu yapmadan önce 2020 yılında bekçi alımlarının ne zaman yapılacağını merak edip sorgulamaya devam ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde jandarma kadrosundan bekçi alımının gerçekleşebilmesi için Resmi Gazete’de bir değişiklik yayınlanmış ve sistemin değiştirilmesine karar verilmişti. Yeni düzenleme sonrasında Jandarma Genel Komutanlığı bünyesi üzerinden bekçiler de görev yapabilecekler. Peki jandarma bekçi alımı ne zaman yapılacak?

Jandarma Bekçi Alımı Tarihi

Yapılan değişiklik sonrasında pek çok kişi heyecanlandı. Ancak şimdilik jandarma bekçi alımı için açılmış herhangi bir ilanın olmadığı açıklandı. Bu durumda hala umut olduğu için araştırmalar devam ediyor. Henüz bir alım olmamasına rağmen yakın tarihte ilgili birimlerle ilgili bir kadronun oluşturulması ve alımların yapılması bekleniyor.

Bekçi Maaşları Ne Kadar?

Son dönemlerin popüler mesleği olan bekçilik konusunda çalışma saatleri ve maaş tutarları merak edilmeye devam ediliyor. Maaşlar eğitim durumlarına göre farklılık göstermektedir. Net rakamlar verilmese de ortalama olarak lise ve dengi mezuniyet isteyen bekçilerin aylıkları 4 bin 527 lirayken, lisans mezunu olan bekçilerin ise 4 bin 534 lira maaş aldıkları konuşulmaktadır. Evlilik, çocuk sayısı, ek ödeme gibi tutarlarla birlikte bu rakam artabilir.

Bekçilerin Çalışma Saatleri Nelerdir?

Bekçilerin görev saatleri çalışma yapılan ile ve görev yerine göre farklılık gösterebilir. Geceleri çalışan bekçilerin görevleri aksi bir durum olmaması halinde sabah sona ermektedir. Genellikle 18:00 ile 19:00 saatleri arasında göreve başlayan bekçiler sabah 06:00 ile 07:00 saatleri arasında da görevi bitirmektedirler.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@