Konut Kredisinde Yapılandırma Olacak Mı? Hangi Bankalar Konut Kredisi Yapılandırması Yapacak?

Türkiye'de Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından yapılan kampanya ile konut kredisinde faiz oranı yüzde 0,64 oranına kadar geriledi. Peki daha önceden konut kredisi alan vatandaşların kredileri yapılandırılacak mı? Konut kredisi yapılandırma imkanını hangi bankalar yapacak? İşte tüm detaylar...

KREDİ 08.06.2020 - 14:19 08.06.2020 - 14:19

Türkiye'de koronavirüs sürecinin ardından geçiş yapılan normalleşme dönemi uygun faiz oranları ile verilen kredilerle açıldı. Özellikle konut kredisinde Vakıfbank, Ziraaat Bankası ve Halkbank vatandaşlara çok uygun imkanlarda konut kredisi vermeye başladılar. Peki konut kredisinde yapılandırma olacak mı?

KONUT KREDİSİ YAPILANDIRMASI SON DAKİKA GELİŞMESİ VAR MI

Konut kredisinde yapılandırma olmasını bekleyen çok sayıda vatandan büyük bir bekleyiş içerisine girdiler. Daha önceden ev sahibi olmak için konut kredisi çeken vatandaşlar koronavirüs sürecinde bozulan ekonomik durumları nedeniyle kredi borçlarını ödeyemez hale geldiler. Bir kısım vatandaşlar da yüzde 0,99'dan çektikleri konut kredilerini yüzde 0,64 faiz oranına düşürmek için konut kredisinde yapılandırma bekliyor. Peki konut kredisinde yapılandırma hakkında son dakika gelişmesi var mı?

ÖZEL BANKALAR KONUT KREDİSİNDE YAPILANDIRMA YAPACAK MI

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank şu ana kadar konut kredisinde yapılandırma ile alakalı olarak bir açıklama yapmadılar. Bu bankalar şu anda yeni konut kredisi temin etmekle vatandaşlara yardımcı oluyorlar. Özel bankalarda ise bu tür bir konut kredisi yapılandırması gibi bir ihtimal dahi bulunmuyor. Koronavirüs sürecinde kredi vermek istemeyen özel bankalar bu süreçte de mevcut kredilerde bir yapılanma yapmayı düşünmüyorlar.

KONUT KREDİSİNDE YAPILANDIRMA YAPACAK BANKALAR HANGİLERİ

Konut kredisi yapılandırma talepleri her geçen gün artış gösteriyor. Kamu bankalarının konut kredisinde yapılandırma yapması bankacılık sektöründen yetklililere göre tek şartla mümkün olacak. Açıklanan konut kredisi kampanyası için ayrılan kaynağın tamamının kullanılmaması durumunda artan tutar konut kredisi yapılandırılması için kullanılacak. Bu noktada kamu bankaları yeni bir kampanya duyurarakkonut kredilerinde yapılandırma işlemlerine başlayacaklar.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@