KPSS Adayları Dikkat! Tercih Tarihleri Açıklandı

KPSS adayları için Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamada bulundu. Salgın nedeniyle alınan önlemler ve gelişen şartlara bağlı olarak tercih tarihlerinin yeniden güncellendiği belirtildi. İşte yeni tarihler!

GÜNDEM 01.07.2020 - 17:32 01.07.2020 - 17:32

Bu yıl yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı için geri sayım başlamışken Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan yeni bir açıklamanın ardından yerleştirme takviminde birtakım değişikliklerin yaşandığı ifade edildi.

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu hakkında açıklamalarda bulundu. Birinci yerleştirme taleplerinin tamamlandığının altını çizerken bu süreçte adaylar tercihlerini 23 Temmuz ile 4 Ağustos tarihleri arasında da yapabilecekler.

İkinci tercihler için ise kurumların taleplerini gerçekleştirmeleri için 1 Eylül tarihinden 13 Kasım tarihine kadar zamanlarının olduğu açıklandı. Adaylar için ikinci yapılacak tercih tarihleri için ise 30 Aralık 7 Ocak tarihleri açıklandı.

Takvim Yeniden Güncellendi

Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkan olağanüstü durum ve bununla birlikte gündeme gelen talepler göz önünde bulundurulduğu zaman sınav takviminde önemli değişikliklerin yapıldığı görüldü. Adayların salgından en az şekilde etkilenmeleri ve bu süreç içerisinde adayların tercih işlemlerini daha doğru şekilde yapabilmeleri için yeniden düzenlendiği ifade edildi.

Adayların açıklanan yeni takvime ve tarihlere göre tercihlerini doğru şekilde yapmaları için gerekli imkanlar tanındı.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@