Kredi Faizleri Düştü Emlak Konut Gaza Bastı! 1 Ayda Rekor Konut Satışı Yapıldı

Kredi faizlerinin düşmesi ve ardından çeşitli kampanyalarla desteklenmesi üzerine Emlak Konut GYO sadece bir ayda yaptığı satışı açıkladı. Satış miktarı dudak uçuklatırken bir rekor olarak değerlendiriliyor.

EMLAK 02.07.2020 - 08:14 02.07.2020 - 08:14

Hayata karşı normalleşme adımlarının atılmasının ardından 1 Haziran tarihinden itibaren kamu bankaları vatandaşları oldukça heyecanlandıracak bir çalışmaya imza attı. Konut kredi faizlerinin tarihi seviyeye kadar düşürülmesinin ardından ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar harekete geçtiler. Ardından Emlak Konut GYO’da harekete geçtiğini açıkladı ve bu süreç içerisinde yüzde 10’a varan indirimler gerçekleştirdi.

Kampanya ve düşük faiz oranlarını gören vatandaş ise uzun zamandır hayalini kurduğu ancak bir hayalden öteye gidemeyen konut satışları için konut satış ofislerinin yolunu tuttu. Kamu bankaları düşük faizli 1 yıl geri ödemesiz konut imkanları sunarken, Emlak Konut GYO fiyatlarda yapmış olduğu indirimin ardından iki yıl geri ödemesiz imkanları da sunduğunu açıkladı. Taksit ödemeleri üçüncü yılda başlarken faiz oranı ise yüzde 0.69 seviyelerinden başlıyor.

Bir Ayda Rekor Satış Gerçekleştirildi!

Kampanyanın hemen bitmeyeceği ve dönemsel olarak devam edeceği de belirtildi. Şartların değişebileceği ancak yine de konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara şartlar dahilinde en uygun imkanların sunulması gerektiği ifade edildi.

Emlak Konut GYO kapsamında çeşitli illerde anahtar teslim ya da daha devam eden projeler bulunuyor. Bazı illerde ise projelerin satışının tamamen kapatıldığı açıklandı. Emlak Konut GYO tarafından yapılan açıklamalar sonrasında son bir aylık dönemde 7 bin konut satıldı ve yapılan satışların değerinin 10 milyar lirayı geçtiği açıklandı. Gerçekleştirilen bu satışların ise bir rekor olduğu konuşuluyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@