Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar (2020 Güncel Tam Liste)

Kredi başvurularında başvurunun reddedilmesinin temel nedeni, tüketicinin kredi notunun düşük olmasıdır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar üzerinden yapılan başvurular ise, findeks kredi notu rahatlıkla kredi çekmeye imkân vermeyen kişilere avantaj sağlıyor. 

KREDİ 15.01.2020 - 11:58 15.01.2020 - 11:58

Aşağıda yer alan kredi notu düşüklerin kredi çekebileceği bankalar listesi, onaylanabilecek tutarın üzerinde kredi çekilmesine imkân verirken, kredilerin diğer bankalara göre daha rahat onaylanma ihtimali de yüksek olan bankalardır. Ancak unutulmamalı ki, kredi başvurusunun kabul edilmemesindeki tek neden, kredi notunuzun düşük olması olmayabilir. Maaş durumunuz, SGK’lı çalışan olup olmadığınız ve daha birçok kriterde, talep ettiğiniz kredinin onay aşamasında etkin rol oynamaktadır.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar

Burgan Bank
Müşteri sayısı diğer bankalara az olması nedeniyle tüketicilerin kredi talepleri için bir avantaja dönüşen Burgan Bank, kredi notunuza göre belirlemiş olduğu kredi faiz oranlarıyla başvurunuzun büyük oranda onaylanacağı bankalar arasında yer alıyor.

Ziraat Bankası

Kamu bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası da, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında yer alıyor. SGK kapsamında çalışan kişilere, kefil ve teminat gibi şartlarla 36 aya kadar ihtiyaç kredisi veren banka, teminatsız ancak kefil göstermeniz durumunda 10 bin TL'ye kadar kredi vermektedir. Teminat durumunuza göre, çekebileceğiniz kredi miktarı artmaktadır.

Akbank

20 bin TL limitle 36 ay vade seçenekleri ile Akbank’ta, kredi notu düşük olanlara kredi vermektedir. Bankadan kredi çekmek isteyen kişinin SGK kapsamında çalışıyor olmasının yanında, talep edilen tutara göre de kefil istenmektedir.

Fibabanka

10 TL üst limitle 24 ay vade seçeneği sunan Fibabanka, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında sunduğu düşük faizli kredileriyle dikkat çekiyor. Yine diğer bankalarda olduğu gibi kefil ve SGK şartı arayan bankaya teminat gösterilmesi durumunda, çekilecek kredi tutarı teminata göre çok yüksek olduğu gibi kredi çekimi de kolaylaşmaktadır.

CEPTETEB Avantajlar Sunuyor

TEB bankasının şubesiz bankacılık kanallarından olan TEBTETEB, kredi notu düşük olanlara verdiği kolay krediler ile dikkat çekiyor. İnternet şubesi ya da mobil uygulaması üzerinden yapacağınız başvurulara kısa sürede dönüş yapan CEPTETEB, SGK ve ispatlanabilecek sabit bir gelir aramaktadır. Kredi başvurusunda bulunan kişinin genel değerlendirmesi sonrası, kefilde istenebilmektedir.
36 aya kadar vade seçenekleriyle 30 bin TL üst limitle kredi veren TEBTETEB güncel kredi faiz oranları için, TEBTETEB internet bankacılığını ya da TEB resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kara Listede Olana Kredi Çıkarıyoruz Diyenlere Dikkat Edin!

Özellikle internet üzerinde son zamanlarda yaygın olarak gördüğümüz şeylerden biri, kara listede olanlara kredi çıkardıklarını iddia eden kimselerdir. Bankalar kendi değerlendirmelerini, kredi notu ortak ekran ile yapmaktadır. Bankanın vermeyeceği krediyi, size başkasının çıkarması asla mümkün değildir.

Bu kişilerin söylediklerini yapabilecek durumlarının olduğunu varsayarsak bile, kesinlikle bu kişilere ön ödeme yapmayız. Hatta hiçbir şekilde dikkate almamanız, sizin menfaatinize olan bir durumdur. Bu sloganlarla, günümüzde sayısız dolandırıcılık işlemi yapılmaktadır.

Kredi Notu Nasıl Artar?

Kredi ve kredi kartı taleplerinizin daha yüksek tutarlardan değerlendirilmesi ve başvurularınızın hızlı bir şekilde olumlu sonuçlanması için ihtiyacınız olan asıl şey, kredi notunuzu artırmak olmalıdır. Kredi notu yüksek olan kişiler daha yüksek tutarları, çok daha kolay çekebilirler. Bunun için yapmanız gerekenleri basitçe sıralayacak olursak, şunlardan bahsedebiliriz.

•    Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı düzenli ödeyin.
•    Otomatik ödeme talimatları verin.
•    Mümkünse kredi ya da banka kartınızla alışveriş yapın.
•    İmkanınız dahilinde, vadeli mevduat hesabı açın.
•    Kontör yüklemelerinizi, internet ya da mobil bankacılığı üzerinden yapın.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hakkında merak ettiğiniz her şeyi, haber editörlerimize aşağıdan yorum olarak iletebilirsiniz.

Yorumlar (5)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@