Kredi Paketi Kampanyalarına İki Banka Daha Katıldı! Vatandaşlara Cazip Seçeneklerle Konut, Taşıt Ve Tatil Kredileri!

Normalleşme sürecinde ekonomik ve sosyal hayatın canlanması için Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından uygulamaya sokulan kredi paketlerine iki banka daha katılım gösterdi. Yapılan açıklamaya göre vatandaşlar aynı şartlarda aynı kredileri iki bankadan daha kullanabilecekler.

KREDİ 02.06.2020 - 23:19 02.06.2020 - 23:19

Türkiye'de koronavirüs sürecinin ardından normalleşme döneminde sosyal ve ekonomik hayatın canlanması için devlet destekli olarak bir kredi paketi vatandaşların kullanımına sunuldu. Yapılan ilk açıklamaya göre kanut kredisi, taşıt kredisi, sosyal hayatı destek kredisi ve tatil kredisi paketleri Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından vatandaşlara verilecek.

Uygun faiz ve uzun vade seçenekleri ile sağlanan bu kredilere katılım gösteren bankalar 3'ten 5'e yükseldi. Bugün yapılan açıklamalara göre kamu katılım bankaları Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım da aynı kredi paketini vatandaşlara sunmaya başladılar.

DİĞER KREDİLERLE AYNI ŞARTLARDA OLACAK

Vatandaşların kullanımına sunulan kredi paketlerinde yer alan krediler diğer üç banka tarafından yapılan kampanyalarla aynı şartları taşıyorlar. Konut kredileri yine 15 yıla varan vade ve 12 ay ödemesiz dönem seçenekleri ve yüzde 0,64 faiz oranıyla müşterilere kullandırılacak.

Taşıt kredilerinde ise yerli üretim yapan firmalardan alınacak otomobiller kredi kapsamında sayılacak. Bu kredilerde yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasında değişen faiz seçenekleri ile vatandaşlara sunuldu. 60 aya kadar vadeli olabilen bu kredi seçeneğinde de müşterilerin talep etmesi durumunda 6 ay geri ödemesiz bir dönem olabiliyor. Bu kredilerin azami limiti ise 150.000 TL ile sınırlandırıldı.

CAZİP SEÇENEKLERLE KREDİ FIRSATI

Konut ve taşıt kredilerinin yanında tatil ve sosyal hayatı destek paketleri de vatandaşların hizmetine açıldı. Turizm sektörünün yanında çeşitli sektörlere canlılık kazandıracak bu paketler vatandaşlar için oldukça cazip seçenekleri barındırıyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@