KYK Borçları İle Alakalı Olarak TBMM'de Verilen Önerge Hakkında Karar Çıktı! KYK Borçlarının Ödenmesi İçin Kolaylık Yapılacak Mı?

Milyonlarca vatandaşı çok yakından ilgilendiren Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçları ile alakalı olarak İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın verdiği önerge hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. KYK borçlarının geri ödenmesinde yaşanan sorunlara çözüm bulunması talep edilen önerge AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedilerek gündeme alınmadı.

GÜNDEM 03.06.2020 - 15:49 03.06.2020 - 15:49

Türkiye'de Kredi Ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçları büyük bir ekonomik ve sosyal sorun olarak milyonlarca vatandaşı zorlama devam ediyor. Özellikle koronavirüs sürecinde bu borçların geri ödenmesinde sorun yaşayan vatandaşların sayısında ciddi bir artış meydana gelmesi üzerine siyasetçilere çok sayıda talep iletildi.

TBMM BAŞKANLIĞI'NA KYK BORÇLARI İÇİN ÖNERGE VERİLDİ

Vatandaşlardan geken KYK borçlarının düzenlenmesine yönelik talepleri TBMM'de önerge haline çeviren İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan harekete geçti. TBMM Başkanlığına bir önerge veren Lütfü Türkkan, KYK borçlarının geri ödenmesinde sorun yaşandığı için çok sayıda vatandaşın mağdur olduğunu belirterek sorunun çözümü amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.

AK PARTİ VE MHP MİLLETVEKİLLERİ KYK BORÇLARI İLE ALAKALI MECLİS ARAŞTIRMASINI REDDETTİ

KYK borçları ile alakalı olarak yaşanan problemlerin çözümüne yönelik bir çalışma yapılması ile alakalı olarak Milletvekili Türkkan tarafından verilen bu önerge AK Parti ve MHP milletvekillerinin ret oylarıyla kabul edilmedi. Bu oylama neticesinde KYK borçlarının ana parasını ve faizlerini ödemekte zorlanan vatandaşların sorunlarına çözüm olma umudu da ortadan kalktı.

KYK BORÇLARI NEDENİYLE İCRA TEHLİKESİ KAPIDA!

Koronavirüs sürecinde işini kaybeden veya işsiz oldukları için KYK borçlarını ödeyemeyerek faize düşen vatandaşlar büyük sorunlar yaşamaya devam edecekler. Yüz binlerce vatandaş KYK borçları nedeniyle icra tehlikesi yaşamaya devam edecekler.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@