Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Cezası Yeniden Belirlendi! İstanbul'da Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Cezası Kaç Lira Oldu?

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için alınan önlemlerden olan maskesiz sokağa çıkma yasağı İstanbul'da uygulanmaya başlandı. Ancak maskesiz sokağa çıkma yasağının cezası konusunda bir karmaşa yaşandı. Bazı ilçelerde yüksek bazı ilçeler düşük ceza bedelleri uygulanması tepki çekerken bugün İstanbul'da maskesiz sokağa çıkma yasağının cezası tüm ilçeler için ortak şekilde yeniden belirlendi.

GÜNDEM 19.06.2020 - 10:31 19.06.2020 - 10:31

Türkiye'de koronavirüs salgınının yayılmasının engellenmesi için normalleşme sürecinde alınan en önemli tedbrilerden birisi de maskesiz sokağa çıkma yasakları oldu. Her ilde ayrı ayrı alınan maskesiz sokağa çıkma yasakları önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın önerisiyle İstanbul'da'da uygulanmaya başlandı.

TÜM İLÇELERDE FARKLI CEZA UYGULANDI

Dün İstanbul'un tüm ilçelerinde maskesiz sokağa çıkma yasağı kararı uygulanırken yasağa uymayan vatandaşlara para cezası verildi. Ancak cezaları kaymakamlıklar belirlediği için tüm ilçelerde farklı ceza mikatarı uygulanıyordu. Vatandaşlar 3.150 TL'ye kadar değişen miktarlarda ceza ödemek zorunda kaldılar.

Maskesiz sokağa çıkma yasağı cezaları konusunda İstanbul ilçeleri arasında adeta uçurum meydana geldi. Beşiktaş ilçesinde yasağa uymayan vatandaşlar 950 TL ceza ödemek zorunda kalırken Gaziosmanpaşa ilçesinde aynı ceza 392 TL olarak uygulandı.

İSTANBUL'DA MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI CEZASI KAÇ LİRA OLDU?

İstanbul'da yaşanan maskesiz sokağa çıkma yasağı cezası karmaşası gelen şikayetler üzerine harekete geçen İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından giderildi. Yapılan toplantı neticesinde İstanbul'Un tüm ilçelerindemaskesiz sokağa çıkma yasağının cezası 900 TL olarak belirlendi.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@