Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan İllerin Sayısı 40'a Çıktı! Hangi Şehirlerde Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasak Oldu?

Türkiye'de koronavirüs salgınının ardından normalleşme dönemi yaşanırken ölümcül salgının halen daha büyük bir risk olması sebebiyle bazı yeni tedbirlere yönelik kararların alınmasına devam ediliyor. Bu kararlardan birisi de maskesiz sokağa çıkma yasakları oldu. Bugün alınan son kararla sokağa maskesiz çıkmanın yasak olduğu illerin sayısı 40'a yükseldi.

GÜNDEM 08.06.2020 - 23:54 08.06.2020 - 23:54

Türkiye koronavirüs ile mücadelede öenmli bir aşama kaydederken yetkililer ölümcül salgının ikinci evreye geçmemesi için vatandaşlara sık sık tavsiyelerde bulunuyorlar. Ölümcül salgının tedbirlerle yayılmasının engelleneceğini belirten yetkililer vatandaşların maskesiz sokağa çıkmamalarını ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını telkin ediyorlar.

Vatandaşların uzmanlarca belirtilen maskesiz sokağa çıkmamaları konusundaki tavsiyelerine riayet etmemeleri üzerine her ilde ayrı ayrı olmak kaydıyla maskesiz sokağa çıkma yasakları ilan edilmeye başlandı.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANAN İLLERİN SAYISI 40'A ÇIKTI

Bugüne kadar Türkiye'nin 39 ilinde sokağa maskesiz çıkma yasağı kararı alınmıştı. Bugün ise Diyarbakır Valiliği'nin açıklaması ile il genelinde sokağa maskesiz çıkma yasağı ilan edildi. Bu açıklamayla Türkiye genelinde maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanan illerin sayısı 40'a yükseldi.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANAN İLLERİN LİSTESİ

Maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanan illerinde listesi de belli oldu. Her ilde ayrı ayrı alınan kararların derlenmesine göre Diyarbakır, Kütahya, Artvin, Bursa, Zonguldak, Malatya, Amasya, Mardin, İzmir, Kocaeli, Bolu, Gümüşhane, Gaziantep, Kahramanmaraş, Konya, Burdur, Isparta, Kırklareli, Kırıkkale, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Tunceli, Siirt, Sakarya, Kayseri, Karabük, Kars, Elazığ, Erzurum, Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Muğla, Uşak ve Rize'de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI CEZASI KAÇ LİRA

Maskesiz sokağa çıkma yasakları ile alakalı olarak en çok merak edilen konu ise bu yasaklara uymayan vatandaşlara kaç lira ceza kesileceği oldu. Bu konuda her ilde ayrı ayrı kararlar alınıyor. İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından belirlenen cezalara göre 500 TL ile 1500 TL arasında değişen miktarlarda vatandaşlara sokağa maskesiz çıkma yasağı cezası veriliyor.

isbilgisi.com

Yorumlar (4)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@