Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan İllerin Sayısı 53 Oldu! Hangi İllerde Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasak?

Türkiye'de koronavirüs salgınının etki alanını daraltmak için alınan tedbirlerden olan maskesiz sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı illerin sayısı artmaya devam ediyor. Hangi illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak oldu? Maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu illerin listesi...

GÜNDEM 19.06.2020 - 22:59 19.06.2020 - 22:59

Türkiye'de koronavirüs salgınının etki alanının darltılarak kontrol altına alınması için gereken tedbirlerin alınmasına devam ediliyor. Bu konuda son günlerde üzerine düşülen en önemli tedbir maskesiz sokağa çıkma yasakları oldu.

Her ilde ayrı ayrı alınann maskesiz sokağa çıkma yasakları artık Türkiye'nin çoğu şehrinde uygulanmaya başlandı. Şu anda toplam 53 ilde maskesiz sokağa çıkma yasağı kararı alınırken bu karara uyulması için kolluk kuvvetleri ve belediye ekipleri sürekli denetim yapmaya başladılar.

MASKE TAKMAK YAŞAM TARZI OLACAK

Sokakalarda maskesiz şekilde dolaşan vatandaşların dikkatini çekmek ve maske takılmasını yaygınlaştırmak için alınan yasak kararları bu açıdan büyük bir önem taşıyor. Özellikle koronavirüs salgınının artış gösterdiği illerde alınan maskesiz sokağa çıkma yasakları vatandaşların yaşam tarzı haline gelmeye başladı.

Yeni normal adı verilen yeni dönemde koronavirüs riskinin devam ettiğini söyleyen yetkililer vatandaşların maskesiz şekilde sokağa çıkmalarının bugüne kadar verilen mücadeleyi ve bu mücadele sonucunda alınan başarılı sonuçları sıfırlayacağını söylüyorlar.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANAN İLLERİN LİSTESİ

İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınan maskesiz sokağa çıkma yasakları şu anda 53 ilde uygulanmaya başlandı. Vatandaşlar maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanan illerin listesini merak ediyorlar. Edinilen bilgilere göre Erzincan, Çanakkale, Bilecik, Samsun, İstanbul, Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzurum, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Rize, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Bursa, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak, Tokat ve Bitlis'te maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

isbilgisi.com

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@