Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan İllerin Sayısı Artıyor! Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Cezası Kaç Lira?

Koronavirüs salgınının risk olarak halen daha tehdidinin devam etmesi nedeniyle uygulanan tedbirlere yeni tedbirler eklenmeye devam ediyor. Bir taraftan hayat normalleşirken diğer taraftan da ölümcül salgına yayılma imkanı tanınmak istenmiyor. Bu maksatla sokağa maskesiz çıkma yasakları alınmaya devam ediliyor. Maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanan illerin listesi! Hangi illerde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı?

GÜNDEM 09.06.2020 - 23:29 09.06.2020 - 23:29

Türkiye koronavirüs ile mücadelede oldukça başarılı bir sınav verdi. Bu konudaki yetkinliği ile tüm dünyada örnek gösterilen bir ülke olan Türkiye henüz koronavirüsü tam anlamıyla kontrol altına alamadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu hakkında bir açıklama yaparak, “Koronavirüsü riskinin ortadan kalması demek ülkedeki son koronavirüs vakasına sahip hastamızın iyileşerek hastanelerimizden uğurlanması demektir. Bunu yapmadan ne yazıkki virüs kontrol altına alındı diyemeyiz. Bunu da tedbirlerle yapabiliriz.” dedi.

Türkiye'de koronavirüs ile mücadelede yeni dönemin en yaygın tedbiri her ilde ayrı ayrı alınan kararlarla uygulamaya sokulan maskesiz sokağa çıkma yasakları oldu. Maskesiz sokağa çıkma yasağı kararı yerelde alınan bir karar olduğu için hangi ilde ne şekilde uygulanacağının kriterleri İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından belirleniyor ve valiliklerce işlemler yürütülüyor.

BU İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI

Son yapılan açıklamalarla Türkiye'de maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanan illerin sayısının 40'a ulaştığı ortaya çıktı. Türkiye'de şu anda 40 ilde maskesiz sokağa çıkmak yasak oldu. Peki hangi illerde maskesiz sokağa çıkma yasağı var? Maskesiz sokağa çıkma yasağının uygulandığı illerin listesi belli oldu. Buna göre Kocaeli, Bolu, Gümüşhane, Gaziantep, Kahramanmaraş, Konya, Burdur, Isparta, Kırklareli, Kırıkkale, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Tunceli, Siirt, Sakarya, Kayseri, Karabük, Kars, Elazığ, Erzurum, Diyarbakır, Kütahya, Artvin, Bursa, Zonguldak, Malatya, Amasya, Mardin, İzmir, Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Muğla, Uşak ve Rize'de maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA UYMAYANLARA 3150 TL PARA CEZASI

Maskesiz sokağa çıkma yasakları neredeyse Türkiye'nin yarısında uygulanmaya başlanırken en çok merak edilen ise bu yasağı ihlal eden vatandaşlara kaç lira ceza kesildiği oldu. Edinilen bilgilere göre İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından koyulan yasak kararı bvaliliklerce uygulanıyor. Dolayısıyla yasağa uymayan vatandaşlarla alakalı olarak uygulanacak cezai tedbirlere de aynı kurul karar veriyor. Buna göre maskesiz sokağa çıkma yasağı kararına uymayan vatandaşlara 3150 TL para cezası veriliyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@