Mayıs Ayı Online İkinci El Otomobil Piyasası Analizi! Türkiye'de En Çok Hangi Marka ve Model Araçlar Satıldı?

Online ikinci el otomobil piyasasının Mayıs ayı analizi paylaşıldı. İndicata tarafından hazırlanan analizde oldukça ilginç sonuçlar yer alırken Mayıs ayı içerisinde en çok tercih edilen otomobil markaları ve modelleri de belli oldu. Mayıs ayında en çok hangi ikinci el otomobiller satıldı?

OTOMOBİL 10.06.2020 - 13:36 10.06.2020 - 13:36

İkinci el otomobil piyasasının Mayıs ayına ilişkin online analizi İndicata tarafından yayınlandı. Buna göre Mayıs ayında Türkiye'de online ikinci el otomobil piyasasında 176.020 otomobil satışı gerçekleşti. Bir önceki yılın aynı dönemi ilekarşılaştırıldığında satışların yüzde 17 arttığı, 2020 Nisan ayı satışları ile karşılaştırıldığında 2020 Mayıs satışlarının yüzde 38 arttığı görüldü.

Online ikinci el otomobil piyasası ile alakalı olarak oldukça iyimser bir yaklaşım sergileniyor. Özellikle kredi imkanlarının çoğalmasıyla ikinci el otomobil piyasasına büyük bir canlılık geldi. Haziran ayında bu canlılığın piyasada sıfır araç sayısının yetersiz olmasıyla da artacağı belirtildi.

TÜRKİYE'DE ONLİNE İKİNCİ EL OTOMOBİL PİYASASINDA EN ÇOK HANGİ MARKALAR TERCİH EDİLDİ?

Mayıs ayı ikinci el online otomobil pazarında en çok tercih edilen marka 26.532 adet araçla Volkswagen oldu. Bu markayı Renault 23.094 adet araçla Renault takip etti. Bu sıralamada üçüncü sırada ise 18.512 araçla Ford kendisine yer buldu. Türkiye'de sıfır kilometre araç satışlarında zirvede yer alan Fiat ise 17.248 araçla dördüncü sıra yer alabildi.

TÜRKİYE'DE ONLİNE İKİNCİ EL OTOMOBİL PİYASASINDA EN ÇOK HANGİ MODELLER TERCİH EDİLDİ?

Türkiye'de online ikinci el otomobil pazarında en çok satılan modellerin zirvesinde Volkswagen Passat yer alıyor. Bu model otomobillerin Mayıs ayı satış adeti 7.324 oldu. Bu sıralamanın ikinci sırasında ise Renault Clio 5.782 araçla yer aldı. Ford Focus 5.512 araçla üçüncü, Opel Astra ise 5.416 araçla dördüncü oldu.

Yapılan Mayıs ayı analizine göre online ikinci el otomobil pazarında araç fiyatları Nisan ayının fiyatlarına göre yüzde 2, 2019 yıl sonu fiyatlarına göre ise yüzde 16,8 yükseldi.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@