Memurlar Heyecanla Haziran Ayı Enflasyon Rakamlarını Bekliyor! Enflasyon Zammı Ne Zaman Açıklanacak?

Memurlar için Temmuz ayı zam ayı anlamına geliyor. Yüzde 4 oranında alacakları sözleşme zammına ek olarak enflasyon farkını da merakla beklemeye başladılar. Bu süreçte enflasyon farkı ve zam oranları 3 Temmuz tarihinde açıklanacak.

EKONOMİ 01.07.2020 - 13:44 01.07.2020 - 13:44

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamalar sonrasında enflasyon oranlarının belli olması ve buna göre hem emeklilerin hem de memurların net alacakları zam oranlarının ortaya çıkması bekleniyor. Açıklamayı Türkiye İstatistik Kurumu 3 Temmuz tarihinde saat 10:00’da yapacak.

Son olarak şimdiye kadar gerçekleşen verilere bakıldığı zaman memur maaşlarını da etkileyecek olan TÜFE mayıs ayında açıklanan rakamlara göre yüzde 1.36 oranında yükseldi. Bu süreç Ocak ve Mayıs ayı dönemlerinde ise yüzde 4.57 oranında bir artış yaşadı.

Yılın ilk 5 aylık dönemi değerlendirildiği zaman ise maaşlara yapılması beklenen ve sözleşme ile belirlenen yüzde 4 oranındaki zammın aşıldığı ve enflasyon oranı ile birlikte bir farkın ortaya çıktığı ifade edildi.

Memurlar Alacakları Maaş Zammını Bekliyorlar!

Memurlar için bu süreçte kritik süreç başladı. TÜFE2nin sabit kalması ve aylık enflasyonun da bu süreç içerisinde yüzde 0.57 seviyesinden aşağı düşmemesi halinde enflasyon farkının alınacağı ifade edildi. Memur ve memur emeklileri Temmuz ayında sözleşmede belirlendiği gibi yüzde 4 oranında zam alacaklar. Bunun haricinde ise gelecek enflasyon farkının alacakları zam miktarına eklenmesi bekleniyor. Pek çok memur zamlı olan maaşlarını 15 Temmuz tarihinden itibaren alabilecekler. Memur emeklilerin ise Temmuz farkını da Ağustos ayı ile birlikte karşılaması bekleniyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@