Milyonlarca Araç Sahibine Kötü Haber! Benzin Ve Motorine Dev Zam Geliyor!

Küresel petrol piyasalarında meydana gelen artış nedeniyle Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına zam yapılacak. Sektör uzmanlarının aktardığı bilgilere göre benzin ve motorine son dönemlerde yapılmamış büyüklükte zam uygulanacak. Benzin ve motorine ne kadar zam yapılacak?

EKONOMİ 08.06.2020 - 10:41 08.06.2020 - 10:41

Küresel petrol piyasalarında çok önemli gelişmeler yaşanırken brent petrolün varili bugün itibariyle 42 dolar seviyesine yükseldi. Bu yükseliş Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına ciddi bir zam yapılmasına neden olacak.

BU GECE BENZİN VE MOTORİN ZAMLANIYOR

Sektör uzmanlarından alınan bilgilere göre Türkiye'de bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 37 kuruş; motorinin litre fiyatına ise 32 kuruş zam yapılacak.

BENZİNİN LİTRE FİYATI 6 TL'Yİ GEÇECEK

Bu gece gerçekleşecek zamların ardından benzin fiyatı yeniden 6 liranın üzerine çıkacak. Buna göre İstanbul'da benzinin litresi 6,13 TL, Ankara'da benzinin litresi 6,18 TL olacak.

Geçtiğimiz hafta EPDK'nın uyarısıyla akaryakıt şirketlerinin kar marjlarına yönelik düzenleme ile yapılan indirim bu zamlarla beraber geri alınmış olacak.

AKARYAKITA YENİ ZAMLAR KAPIDA

Öte yandan petrol fiyatlarının yükseliş trendine girmesi ve OPEC'in üretim kısıntısı konusunda anlaşmaya varması ilerleyen günlerde benzin ve motorinin fiyatlarına yeni zamların da gelebileceğini gösteriyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@