Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar (Güncel Tam Liste 2020)

Öğrencilerin küçük ihtiyaçlarını karşılayan bilmeleri için öğrencilere kredi kartı veren bankalar, peşin alışverişlerin yanı sıra taksitli alışveriş seçenekleri ve farklı avantajlarıyla dikkat çekmektedir. 

BANKACILIK 29.01.2020 - 14:21 29.01.2020 - 14:21

Aynı zamanda sonraki süreç için öğrencilerin geri ödeme alışkanlıklarını test etme imkânı bulmaları, bankaların öğrencilere kredi kartı verme nedenleri arasında gösterilmektedir. Bu sayede bankalar öğrencilerin kredi kartı borçlarını nasıl özelliklerine dair kayıt tutarken, sonrasında müşteri edinimi amacıyla daha rahat adımlar atmaktadırlar. Her ne kadar genel olarak öğrencilere verilen kredi kartlarının limitleri düşük tutulsa da, bir öğrencinin anlık olarak ihtiyaç duyması durumunda ortalama finansal ihtiyacını karşılayacak düzeyde olmaktadır. 

Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar 

Türkiye İş Bankası 

İş'te üniversiteli kredi kartı adıyla öğrencilere kredi kartı imkanı sunan Türkiye İş Bankası, aidatlı ve aidatsız kart seçenekleri ile hizmet vermektedir. Aidatlı kredi kartı için senelik 29 TL kredi kartı aidat ücreti bulunmaktadır. 

Bankanın öğrenciler için verdiği kredi kartında, Maxipuan biriktirme ve taksit yapabilme imkanları da sunulmaktadır. Bankaya kredi kartı başvuruları fiziki şubelerden ya da internet ve mobil bankacılık kanalıyla yapılmaktadır. 

Garanti Bankası 

18-25 yaş arası bonus genç kredi kartı garanti bankası, bu kart için yıllık aidat ücreti almamaktadır. Aynı zamanda ekstre atlat kampanyası ile, öğrencilerin dönem borcunu bir sonraki aya erteleme ya da taksitlendirme imkanı tanımakta. Garanti Bankası’nın vermiş olduğu kredi kartı, öğrencilere yönelik farklı özellikler ve avantajlar sunması sebebiyle en fazla tercih edilen kartlardan beridir. 

Vakıfbank 

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listemizdeki Vakıfbank, düşük limitler ile alacağınız kart ile basit genel ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkündür. Kartın en önemli özelliklerinden biri ise, 100 TL ve üzerinde yapılan harcamaları  sonrasında, 9 taksit yapmasıdır. Aidatsız kart seçeneğinin yanı sıra farklı özellikler sunan aidatlı kredi kartı seçeneği de, öğrencilere sunulmaktadır.

Akbank Exi26

Biraz adından da anlaşıldığı gibi, 26 yaşının altındaki kişilere verilen kredi kartı para puan biriktirmenin yanı sıra, taksitli alışveriş yapılmasına da imkan vermektedir. İlk yıl için kart aidatı almayan Akbank, sonraki yıllarda ise 20 TL kart aidatı almaktadır. 

Kart ile yapacağınız alışverişleri taksitlendirebileceğiniz gibi, taksit erteleme seçeneği de bulunmaktadır. Üstelik taksit yapabilmek için 50 lira ya da üzeri gibi küçük bir limit, yeterli olmaktadır. Nakit avans imkanı da sunan Akbank öğrenci kredi kartı için bankanın fiziki şubelerinden ya da, mobil ve internet bankacılığı üzerinden başvuru yapılmaktadır. 

Denizbank D-Şarj

Denizbank kredi kartı ile bonus üyesi işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde taksitlendirebilir ya da parapuan kazanabilirsiniz. Farklı dönemlerde farklı birçok kampanyalar ile dikkat çeken Denizbank öğrenci kredi kartı, nakit avans çekimlerinde yine taksitlendirme yapmaktadır. 

Kredi kartı için ilk sene sadece 3 TL aidat alan banka, insanın sonrasındaki yıllarda ise, sadece 45 TL kart aidatı ücreti almaktadır. Kredi kartına başvurmak için nüfus cüzdanınızla banka şubelerine gidebilir ya da internet ve mobil bankacılık üzerinden, başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Kart  

Kredi Yurtlar Kurumu öğrenim kredisi ve burs ödemelerini alabileceğiniz Ziraat Bankası Genç Kart, banka kartı ile kredi kartının birleştirilmiş halidir. Burs veya öğrenim kredisi  tutarına göre limit belirleyen banka, her ay burslar yattıktan sonra kart borcunuzu otomatik olarak kesmektedir. İlk aşamada nakit çekme imkânı olmasa da, kartınızdan nakit çekebilme imkânına sahip olmak için Ziraat Bankası şubesine giderek, başvuru yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası 

Yıllık aidat ücreti almayan yapı kredi bankası, yapacağınız harcamalar da para puan biriktirme özelliğine sahip kredi kartı vermektedir. Ayrıca acil ihtiyaçlarınızda 100 TL'ye kadar her ay toplam nakit çekme limiti bulunmaktadır. 

Bu limit dahilinde çektiğiniz nakit avansı 2 gün içerisinde tekrar öderseniz, nakit çekim ücreti ödemediğiniz gibi herhangi bir faiz ödemek durumunda da kalmazsınız. 

Bu bankaların dışında TEB ve Finansbank gibi bankalarda öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@