Öğrencilere Müjde! Temmuz Ayı Burs ve Kredileri Bugün Ödenmeye Başlıyor!

Milyonlarca öğrencinin her ay büyük bir sabırsızlıkla beklediği burs ve kredi ödemeleri için açıklama geldi. Bugünden itibaren hesaplara ödemelerin yatırılmaya başlandığı Gençlik ve Spor Bakanı tarafından açıklandı. Ödemeler kademeli olarak yapılacak.

EKONOMİ 06.07.2020 - 08:47 06.07.2020 - 08:47

Milyonlarca öğrencinin aldığı burs ve kredi ödemeleri için bugün beklenen açıklama sonunda yapıldı. Öğrencilerin her ay heyecanla beklemiş oldukları ödemeler bugün ödenmeye başlıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu konu hakkında öğrencileri yakından ilgilendiren açıklamayı yaptı. Temmuz ayı ödemelerinin ne zaman hesaplara yatacağı merak konusu olmuştu. Bugünden itibaren hesaplara yatmaya başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı muharrem Kasapoğlu müjdeli haberi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Yapmış olduğu paylaşımında ‘Sevgili gençler, Temmuz ayına yönelik kredi ve burs ödemeleriniz için bugün gerekli çalışmalar tamamlandı ve bugünden itibaren kademeli olarak hesaplarınıza yatırılmaya başlandı. Devletimizin bundan sonraki dönemde de tüm imkanları ile birlikte yanınızda olmaya devam edecek. Burs ve kredi paranızı sağlıklı günlerde kullanın’ ifadelerine yer verdi.

Burs ve Kredi Ödemeleri Nasıl Yapılacak?

Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamalara göre her öğrencinin ödemesinin bugün yapılması beklenmiyor. Yığılma ve yoğunluk olmaması için öğrencilerin kimlik numaralarına göre ödeme yapılacak. TC kimlik numaralarının son hanelerine göre yapılacak olan ödemeler 6 Temmuz ile 10 Temmuz tarihleri arasında tamamlanmış olacak. Ödemeler an itibariyle hesaplara yatırılmaya başlandı.

 isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@