Pandemi Döneminde THY'den Yeni Karar! Biletler Riske Karşı Yapay Zeka Yöntemiyle Satılacak!

Pandemi döneminde uçuşlara yeniden başlayan THY son dönemlerde riske karşı teknolojiyi kullanmaya devam ediyor. Yapay zeka yöntemi ile birlikte riske karşı yeni bir bilet sisteminin kullanılması bekleniyor.

TEKNOLOJİ 24.06.2020 - 13:20 24.06.2020 - 13:20

Salgın döneminde ertelenen ve iptal edilen uçuşlar için yeni kararlar alınmış ve normalleşme süreci ile birlikte uçuşlar yeniden başlamıştı. Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamalar ve alınan kararlar sonrasında yeniden uçuşlar başladı. Türk Hava Yolları tarafından uçuşların aktif olarak başladığı ifade edildi.

Salgın döneminde bilet alımı için bazı tartışmalar gündeme gelmiş ve sosyal mesafenin sağlanması için yeni yöntemler üzerinde çalışılmıştı. Teknolojik gelişmelerin de tamamlanması ve kullanılması üzerine şirketin Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Bilet Alımlarında Yapay Zeka Kullanılacak!

İlker Aycı tarafından yapılan açıklamalarda ‘bir sonraki ay yapay zeka sistemini kullanacağız. Dijital dünyanın tüm faktörlerinden yararlanacağız. Dünyanın pek çok noktasında bilet almak için bizi arayanlar ve rezervasyon yaptırmak isteyenler doğrudan bilet alabilecekler. Rezervasyon değişikliği de doğrudan dijital ortamda yapılabilecek. Temmuz ayında çalışmaların tamamlanmasının ardından tanıtımını gerçekleştireceğiz’ dedi.

Pandemi döneminde de dijital uygulamalar en verimli şekilde kullanılacak ve bunun sonucunda ürün ve servislere ulaşmak hem daha hızlı hem de daha risksiz bir hale gelmiş olacak. Teknolojik gelişmelerle birlikte artık seyahat etmek çok daha kolay olacak.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@