Piyasaların Sakin Olduğu Bugün Dolar Yatay Seyirde İlerliyor! Dolar Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Dolar fiyatlarında uzun süredir büyük bir hareketlilik yaşanmazken, bugün piyasalarda açıklanması beklenen önemli bir verinin bulunmaması da dolar fiyatlarının yatay seyirde ilerlemesine neden oldu.

EKONOMİ 01.07.2020 - 08:58 01.07.2020 - 08:58

Son zamanlarda olduğu gibi dolar fiyatlarında büyük değişiklikler yaşanmazken yatay seyirde ilerlemeye devam ediyor. ABD Merkez Bankası tarafından bugün küresel piyasalarda tutanakların izlenmesi bekleniyor. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından ise alınan karar sonrasında açığa satış yasağının da 1 Temmuz 2020 tarihinden yani bugünden itibaren başlaması bekleniyor.

Bugün iç piyasalarda açıklanması beklenen herhangi bir verinin olmadığı belirtildi. Piyasaların sakin olması doların da herhangi bir sebepten etkilenmeyeceği anlamına geliyor.

Dolar Bugün Güne Nasıl Başladı?

Dolar fiyatlarının yükselmesi ve son olarak 6.85 lira bandında kalması son derece dikkat çekmişti. Bu durum çeşitli endişelere de sebep olmuştu. Ekonomistler tarafından daha önceki dönemlerde yapılan değerlendirmelerin ardından bu bant üzerinde sabit kalmasının ardından ilerleyen dönemlerde daha hızlı bir şekilde yükseleceği ifade edilmişti.

Dolar bugün yine güne 6.85 lira bandında başladı. İvmeyi çok az da olsa aşağı yönlü çevirmeyi başarsa da büyük bir düşüş beklenmiyor. Euro fiyatlarında da bir düşüş söz konusu. Euro bugün güne 7.68 lira seviyelerinden başladı.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@