Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı Sonrasında Açıklama Yaparak Günlük Koronavirüs Rakamlarını Duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalar yaparak günlük koronavirüs tablosunu kamuoyuna duyurdu. Bakan Koca günlük koronavirüs rakamlarını açıklayarak vatandaşların maske takmaya ve sosyal mesafe kurallarına uymaya devam etmeleri gerektiğini söyledi.

GÜNDEM 17.06.2020 - 19:58 17.06.2020 - 19:58

Bugün Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında ise Bakan Koca, ölümcül salgın ile alakalı değerlendirmelerde bulunarak 17 Haziran 2020 Çarşamba gününün koronavirüs rakamlarını kamuoyuna duyurdu.

KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT VURGUSU

Bakan Koca toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, “Haziran ayında başlattığımız nomalleşme eski hayat tarzımıza dönmek değildir. Koronavirüs salgınının riski devam ediyor. Kara göründü ama deniz hala dalgalı. Bilinçli, istikrarlı ve kararlı adımlarla ilerlemeliyiz. Kontrollü sosyal hayat bizi güven altına alır. Maskesiz dışarı çıkmayan vatandaşlarımız ile koronavirüs ile mücadele ediyoruz. Virüsün şiddetini düşürdüğü doğru değil ama vakaları düşürdük. Bu nedenle vatandaşlarımız ilk günkü gibi tedbirlere riayet etmeli.” dedi.

YENİ VAKA SAYISI BELLİ OLDU

Günlük koronavirüs rakamlarını da açıklayan Bakan Koca'nın verdiği rakamlara göre bugün Türkiye'de 52.901koronavirüs testi yapıldı. Bu testlerin 1.429'u pozitif sonuçlanarak yeni vaka sayısı olarak kayıtlara geçti. Bugüne kadar Türkiye'de 2.773.904 koronavirüs testi yapılırken bunların 182.727'si pozitif sonuçlandı.

Türkiye'de koronavirüs hastalığına yakalanan ve gördüğü tedavi ile iyileşen hasta sayısı bugün 1.261 olarak açıklandı. Bugüne kadar Türkiye'de koronavirüs hastalığına yakalanıp iyileşen hasta sayısı 154.640 oldu.

ÖLÜM SAYISI ARTTI

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle ölümler gerçekleşmeye devam ediyor. Bugün Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşların sayısı 19 olarak açıklandı. Türkiye'de koronavirüs nedeniyle ölenlerin toplam sayısı 4.861 oldu.

Türkiye'de şu anda 745 koronavirüs hastası yoğun bakımlarda tedavi görürken 306 koronavirüs hastası da solunum cihazlarına bağlı olarak yaşam mücadelesi veriyorlar.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@