Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Uyarılarıyla Türkiye'de Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan İllerin Sayısı Artıyor! Türkiye'de Hangi İllerde Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasak Oldu?

Türkiye'de koronavirüs salgını kontrol altına alınma konusunda önemli bir başarı yakalanırken ölümcül salgının yeni bir yayılma alanı bulup ikinci evreye geçmemesi için normalleşme döneminde bazı tedbirlere ayrı bir önem veriliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca uzun bir süredir maske takılmasını ve sosyal mesafe kurallarına uyulmasını tavsiye ediyor. Bakan Koca'nın bu tavsiyeleri üzerine çok sayıda şehirde maskesiz sokağa çıkma yasağı kararı alınmaya devam ediyor. Türkiye'de hangi şehirlerde mask

GÜNDEM 11.06.2020 - 23:49 11.06.2020 - 23:49

Türkiye koronavirüs ile mücadelede gösterdiği yüksek kabiliyet ile ölümcül salgını kontrol altına alma yolunda muvafakiyet gösteren ülkelerin sıralamasında en başlarda bulunuyor. Ancak koronavirüs riski Türkiye'de halen devam ediyor.

SAĞLIK BAKANI UYARDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir süredir koronavirüs riski nedeniyle vatandaşlara uyarılarda bulunarak, “Salgın riski ülkemizde ortadan kalkmış değildir. Bunun için tüm ülke olarak sorumluluk sahibi bir tavır sergilemek zorundayız. Koronavirüsün ikinci evreye geçmesine izin vermemeliyiz. Bunun için tüm vatandaşlarımız maske takmalı ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmelidir. Bizim bu ölümcül virüse karşı elimizde başka bir silahımız yoktur.” dedi.

40 İLDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bu açıklamaları bir süredir bazı illerde maskesiz sokağa çıkma yasakları kararı alınmasını sağlıyor. Şu anda kadar 40 ilde maskesiz sokağa çıkma yasağı kararı alındı. İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınan bu kritik kararlar valiliklerce uygulama sokuluyor.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANAN İLLERİN LİSTESİ

Edinilen bilgilere göre şu ana kadar maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanan illerin liste şöyle:

"Tunceli, Siirt, Sakarya, Kayseri, Karabük, Kars, Elazığ, Erzurum, Diyarbakır, Kütahya, Artvin, Bursa, Kocaeli, Bolu, Gümüşhane, Gaziantep, Kahramanmaraş, Konya, Burdur, Isparta, Kırklareli, Kırıkkale, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Zonguldak, Malatya, Amasya, Mardin, İzmir, Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Muğla, Uşak , Rize"

Türkiye'de maskesiz sokağa çıkma yasağı 40 ilde uygulamaya sokuldu. Buna göre maskesiz sokağa çıkma yasağı kuralına uymayan vatandaşlara ceza verilmeye başlandı. İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınan karar gereği uygulama yapılan illerde maskesiz şekilde sokağa çıkan vatandaşlara 3.250 TL para cezası veriliyor.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@