Sağlık Bakanlığı'nın İstanbul'da 250 Sürekli İşçi Alımı İle İlgili İş İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı! Sağlık Bakanlığı 250 Sürekli İşçi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı'na alımı gerçekleştirilecek 250 sürekli işçi için Resmi Gazete'de ilan yayımlandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda 250 sürekli işçinin hangi kadrolara yerleştirilecekleri ve iş başvurusunda uygulanacak esasla yer aldı. Sağlık Bakanlığı 250 sürekli işçi iş başvurusu nasıl yapılır?

İŞ İLANLARI 17.06.2020 - 08:49 17.06.2020 - 08:49

Türkiye'de kamu kurum ve kuruluşlarında işe girmek isteyenlere Sağlık Bakanlığı'ndan büyük bir fırsat verildi. Buna göre İstanbul'da bulunan çeşitli sağlık kuruluşlarında görevlendirilecek 250 sürekli işçinin işe alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı, 250 sürekli işçinin işe alınması ile alakalı olarak detaylı açıklamayı Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla kamuoyuna duyurdu.

KADROLAR BELLİ OLDU

Yayınlanan ildanda yapılan bilgilendirmeye göre 29 silahsız güvenlik görevlisi, 27 elektrikçi, 9 marangoz, 13 inşaat boyacısı, 5 kaynakçı, 17 biyomedikal servis destek elemanı, 21sıhhi tesisatçı, 21 bilgisayar sistem kurulum ve bakım onarım elemanı işe alınacak. İşe alınacak tüm personeller Sağlık Bakanlığı'nın İstanbul'daki kuruluşlarında çalışacaklar.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK

Sağlık Bakanlığı 250 sürekli işçi iş başvurusu yapmak isteyen adayların uygulayacakları yollar da belirlendi. Buna göre başvurular ile alakalı olarak Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yetkilendirildi. İŞKUR ise başvuruları sadece internet üzerinden alacak. Buna göre İŞKUR'un internet sitesine giren vatandaşlar belirlenen adımlarla iş başvurularını tamamlayabilecekler. İş başvuruları ise 17-21 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

İŞE ALIMLARDA İKAMETGAH ŞARTI

Öte yandan işe alımlarda uygulanacak esaslardan birisi de ikametgah olarak belirlendi. Buna göre Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki işlere balvuracak adayların Pendik, Tuzla, Kartal, Maltepe; Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'ndeki işlere başvuracak adayların Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir; Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'ndeki işlere başvuracak adayların Sncaktepe; Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki işlere başvuracak adayların Bakırköy ve Bahçelievler'de ikamet etmeleri gerekiyor. Bu ilçelerde ikamet etmeyenler işe yerleştirilmeyecekler.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@