Sıfır Araç Almak İsteyenler Araç Bayilerinin Önünde Kuyruk Oldular!

Araç piyasasına gösterilen yoğun ilgi nedeniyle, kamu bankalarının açıklamış olduğu tarihi kredi faiz oranları ile birlikte büyük bir yoğunluk olduğu ve araç bayilerinin önünde uzun kuyruklar oluştuğu ortaya çıktı.

OTOMOBİL 01.07.2020 - 21:13 01.07.2020 - 21:13

Salgının pik yaptığı dönemlerde en çok etkilenen sektörlerden birisi de araç sektörü olmuştu. Bu süreç içerisinde pak çok firma fabrikalarını kapatarak resmen üretime ara vermişlerdi. Bu durum tartışmalara neden olurken aylarca fabrikalarda çarklar dönmedi. Salgın sonrasında da ekonominin daralması ile birlikte araç satışlarında büyük bir durgunluk bekleniyordu.

Pandemi süreci devam ederken normalleşme adımları atılmaya başladı. Bu adımlarla birlikte son dönemlerde kamu bankalarının araç kredi faiz oranlarını indirmeleri büyük bir kampanya olarak değerlendirildi. Faiz oranlarının tarihi seviyeye inmesinin ardından pek çok kişi bu fırsatı değerlendirmek için harekete geçtiler.

Araç Bayilerinin Önünde Sıraya Giriyorlar

Son günlerde ikinci el araç piyasasında yaşanan hareketliliğin bir benzeri de sıfır araçlar üzerinde yaşanmaya başladı. Sıfır araç almak isteyenler için kredi faiz oranlarının giderek düşürüldüğü açıklandı. Şimdilerde araç bayilerinde büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Araç almak isteyen vatandaşların ülkenin pek çok noktasında bayilerde uzun kuyruklar oluşturdukları belirlendi.

Uzun zamandır araç fabrikalarının kapalı kalması ve yeni yeni üretimin başlaması müşterilere araç yetiştirmeyi daha zor hale getiriyor. Bu dönemde sıfır otomobil almak isteyen vatandaşlar çoğu zaman istedikleri modeli bulabilmek için uzun süre beklemek zorunda kalıyorlar. Yerli otomobiller için en az bir aylık bekleme süresi gündeme taşınırken, yabancı marka araçlar için ise 3 ayı gözden çıkarıyorlar. Bunun için vatandaşların sıraya alındığı açıklandı. Bayilerde araçlar beklemeden sahiplerine veriliyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@