Son Dakika... Nakdi Ücret Desteği Ödemelerinin Tarihi Belli Oldu!

Koronavirüs salgını nedeniyle ücretsiz izne çıkarılan çalışanlara yönelik devlet tarafından verilen nakdi ücret destekleri için Çalışma Bakanı yeni bir açıklama yaptı. Haziran ayı ödemelerinin yapılacağı tarih belli oldu.

EKONOMİ 02.07.2020 - 11:17 02.07.2020 - 11:17

Koronavirüs salgını ile mücadele sırasında pek çok işveren çalışanlarını işten çıkarmamak ve istihdama zarar vermemek için harekete geçmişti. Bu süreç içerisinde zorunlu olarak ücretsiz izne çıkarılan pek çok çalışan oldu. Bu çalışanların yaşadıkları geçim sıkıntısını bir nebze olsun engelleyebilmek için ücretsiz izne ayrılan çalışanlara nakdi ücret desteği adı altında bir ödeme yapılmıştı.

Ödemeler her ay düzenli olarak yapılırken Haziran ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. Bu konu binlerce kişinin beklediği açıklamayı Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptı.

Ödemeler 8 Temmuzda Başlıyor!

Bakan Selçuk açıklamalarında ‘Haziran ayına ait olan nakdi ücret desteği ödemeleri için gerekli adımları attık. Bu süreçte yaşanabilecek olan yoğunluğun engellenmesi için bir ödeme planı hazırladı. Ödemeler 8 Temmuz tarihinde başlayacak ve 10 Temmuz tarihinde sona erecek. 15 Mart tarihinden sonra iş akdi sonlandırılmış ve buna rağmen işsizlik ödeneği alamamış olan işçilere de nakdi destek ücreti verilecek.’ dedi.

Nakdi ücret desteği ödemeleri kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak. Son hanesi 0, 2 ya da 4 olanlar 9 Temmuz tarihinde ödeme alacaklar. Kimlik numarasının son hanesi 6 ve 8 olanlar ise 10 Temmuz tarihinde ödeme alacaklar. 8 Temmuz tarihinde ise işten çıkarılıp işsizlik maaşı alamayan işçiler için ödeme yapılacak.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@