Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Duyurdu: On Binlerce Vatandaşa Toplam 886 Milyon TL Destek Ödemesi Başladı!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere yönelik destek ödemeleri yapılmaya devam ediliyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin açıklamasına göre yağlı tohumlu bitkiler ve besi desteği kapsamında bugün çiftçilere 886 milyon TL ödeme yapılacak.

DEVLET DESTEKLERİ 12.06.2020 - 14:33 12.06.2020 - 14:33

Türkiye'de tarımsal üretimin artmasına yönelik devlet destekleri çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bugün yaptığı açıklamada yağlı tohumlu bitkiler ve besi desteği kapsamında ödemelerin yapılacağını duyurdu.

ÇİFTÇİLERE DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

Çiftçilere verilen devlet destekleri hakkında konuşan Bakan Pakdemirli, “Devletimiz üretim yaparak ülkemize katma değer sağlayan çiftçilerimizin yanında olmaya ve onları teşvik edecek destekleri yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda bugün yağlı tohumlu bitkiler desteği gereği 7 ilimizde 37.493 üreticimize 755 milyon liralık destek ödemesi yapacağız.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bugün ödemesi yapılacak bir diğer destek ile alakalı olarak da açıklama yaparak, “Sadece yağlı tohumlu bitki üreticilerimize güzel haberlerimiz yok. Bugün besi desteğini de ödemeye başlıyoruz. Bu kapsamda 75 ilde 66.638 yetiştiricimize 131 milyon lira destek ödemesi yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİLERE 886 MİLYON TL ÖDEME YAPILACAK

Bugün yapılacak ödemeler ile alakalı olarak bilgi vermeyi sürdüren Bakan Pakdemirli, “Sadece bugün toplamda 886 milyon lira ödeme yapacağız. Bu hem tarım hem de hayvancılık için çok ciddi bir rakamdır. Bu bir devlet desteğinden öte bir devlet zihniyetinin vücut bulmasıdır. Devletimiz çiftçisinin yanında olacaktır.” şeklinde konuştu.

Öte yandan bugün yapılacak olan destek ödemeleri TC Kimlik numaralarının son hanelerine göre gerçekleştirilecek. Bu sebeple TC Kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 olanlar bugün saat 18:00'dan sonra, TC Kimlik numaralarının son hanesi 4-6 olanlar 19 Haziran saat 18:00'dan sonra, TC kimlik numarası son hanesi 8 olanlar 26 Haziran saat 18:00'dan sonra ödemelerini banka hesaplarından alabilecekler.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@