Tarım Ve Orman Bakanlığı Gıdada Sahtecilik Yapan Firmaları Açıkladı! Vatandaşa At Eti Ve Eşek Eti Yedirmişler!

Tarım ve Orman Bakanlığı gıdalarda taklit ve tağdiş yapan firmaları açıkladı. Bakanlık açıklamasına göre yapılan denetimlerde 69 firmanın 136 ürününde sahtecilik tespit edildi. Gıda terörüne dair firmalar ve ürünleri ile yapılan sahtecilik kamuoyuna liste halinde duyuruldu.

GÜNDEM 12.06.2020 - 12:14 12.06.2020 - 12:14

Tarım ve Orman Bakanlığı aralıklı olarak yaptığı gıdada taklit ve tağdiş yapan firmaların listesini açıklamaya devam ediyor. Bugün bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre gerçekleştirilen denetimler neticesinde 69 firmanın 136 ürününde taklit ve tağdiş odaklı sahtecilik tespit edildi.

VATANDAŞA AT ETİ VEEŞEK ETİ YEDİRDİLER!

İnsan sağlığını hiçe sayan firmalar Tarım ve Orman Baklanloğı'nın internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyuruldu. Açıklanan listede en çok dikkat çeken ise Et ve Et Ürünleri başlığı altında duyurulan iki iş yerinde vatandaşlara at eti ve eşek eti yedirildiği ortaya çıktı. Tantuni, dana köfte ve tavuk dönerde tespit edilen sahtecilik şok etkisi yararttı. Bu işletmelerin isimleri ve adresleri bakanlıkça net bir şekilde açıklandı.

GIDA TERÖRÜ İLE SAVAŞ DEVAM EDİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı hem vatandaşların yaptığı şikayetlerle hem de kendi denetimleriyle tespit ettiği tağdiş ve taklit ürünleri ortaya çıkartarak gıda terörü ile savaşmaya devam ediyor. Yayınlanan listede alkollü içecekler, alkolsüz içecekler, bal, baharat, çay, zeytinyağı, çikolata, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri ve takviye edici gıdalarda sahtecilik yapıldığı ortaya konuldu.

Gıda güvenirliliğinin tesis edilmesi ve gıdalarda sahteciliğin önlenmesi için denetimleri sıkı bir şekilde yapan Tarım ve Orman Bakanlığı kanunun kendisine verdiği yetkiyi kullanarak ilgili firmaları tespit edip cezalandırmayı sürdürüyor. Laboratuvar ortamlarında incelenen ürünler herhangi bir şüpheye mahal bırakmadan detaylarıyla ortaya konuluyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre denetimlerin çok daha sıkı bir şekilde devam ettiği bildirildi.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@