Tatil Planı Yapanlar Dikkat! Kiralık Yazlık ve Villa İşlemlerini Sadece Acentelerden Yapın!

Son dönemlerde daha izole ve sakin bir tatil yapmak isteyen tatilcilerin planı yazlıklar ve villalar olarak ifade ediliyor. Türkiye Seyahat Acenteleri konu hakkında yaşanan mağduriyetlere yönelik bir açıklamada ve uyarıda bulundu.

GÜNDEM 04.07.2020 - 10:15 04.07.2020 - 10:15

Yeni tip koronavirüs salgınının gündeme gelmesi bu süreçte turizm sektörünü de derinden etkiledi. Bu yıla büyük umutlarla başlayan turizmciler yeni bir rekorun kırılabileceğini ifade etmişlerdi. Ancak salgının ortaya çıkması ve tüm dünyayı etkisi altına almasının ardından bu durum yerini endişeye bıraktı. Salgın nedeniyle turizm sektöründe taşların yerinden oynadığı ifade edildi.

Şimdilerde tatil yapmak isteyen tatilcilerin tercihlerinde de bazı değişiklikler meydana geldi. Kalabalık ve büyük oteller yerine daha izole ve sakin tatil seçenekleri üzerinde duruluyor. Hem tatil yapmak hem de insanlardan daha uzak kalmak için kiralık yazlıklar ve villalar tercih ediliyor.

Kiralama İşlemlerini Sadece Acentelerden Yapın!

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği tarafından tatilcilere son zamanlarda yaşanan mağduriyetlerin ardından bazı uyarılar yapıldı. Bu süreçte villa, daire, oda gibi turizm amacıyla kullanılan alanların yine tatil için kiralanması aşamasında işlemlerin yasal izinler doğrultusunda sadece acenteler tarafından gerçekleştirilebileceği ifade edildi.

Son günlerde kendilerine emlakçı süsü veren, seyahat acentelerinin internet sitelerini kopyalaya pek çok kişinin olduğu ve bu durumun aynı zamanda çeşitli mağduriyetleri de beraberinde getirdiği belirlendi. Parasını kaptıran, istediği hizmeti alamayan pek çok tatilciden şikayet gelmesi üzerine konu hakkında sertifikası olan seyahat acenteleri üzerinden hizmet almanın önemi bir kez daha vurgulanmış oldu.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@