THY Dış Hat Seferlerine Başlıyor! İlk Uçuşlar Hangi Ülkelere Yapılacak?

Türk Hava Yolları iç hat seferlerinin ardından dış hat seferlerine de başlanacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 11 Haziran 2020'den itibaren dış hat seferleri yapılmaya başlanacak. THY'nin dış hat uçuş planı da kamuoyuna duyuruldu.

İŞ DÜNYASI 10.06.2020 - 15:38 10.06.2020 - 15:38

Koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan THY uçak seferleri 4 Haziran'da iç hat uçuşlarıyla yeniden başlamıştı. Dış hat uçuşları ile alakalı olarak ise net tarih bugün duyuruldu. Buna göre THY'nin kuruluşlarından olan Anadolujet 11 Haziran'dan itibaren dış hat seferlerine başlıyor.

DIŞ HAT SEFERLERİ KADEMELİ OLARAK ARTACAK

Anadolujet tarafından yapılan bilgilendirmeye göre titiz bir hazırlık dönemi geçirilerek koronavirüs salgınına karşı tüm tedbirlerle dış hat seferlerinin yapılması aşamasına gelindi. Dış hat sefer sayılarının kademeli olarak artacağı belirtildi.

11 HAZIRAN'DA 8 DIŞ HAT SEFERİ YAPILACAK

Açıklanan uçuş planına göre Anadolujet 11 Haziran'da Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Amsterdam, Düsseldorf, Frankfurt, Berlin, Stuttgart, Münih ve Londra'ya uçuş gerçekleştirecek. Ayrıca aynı gün Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Berlin'e bir uçuş yapılacak.

Uçuş planına göre THY tarafından Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa, İsveç, Danimarka, Avusturya ve Belçika'ya sefer düzenlenecek.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@