TOKİ Açık Artırma İle Uygun Fiyatlı Arsa Satışı Yapacak! Hangi İllerde Arsa Satışı Yapılacak?

TOKİ uygun fiyatlı konut ve işyeri satışının ardından şimdilerde uygun fiyatlı arsa satışı gerçekleştirecek. Açık artıma sistemi ile gerçekleştirecek olan satış sonrasında 199 adet arsa 26 ilde gerçekleşmiş olacak.

EMLAK 04.07.2020 - 20:42 04.07.2020 - 20:42

TOKİ uygun fiyatlı konut ve işyeri satışının ardından şimdilerde yeni bir adım attı. Pandemi sonrasında kırsal kesime yönelik ilgi artmış, pek çok kişi arsa satışı için çeşitli araştırmalara başlamıştı. TOKİ bu sefer çeşitli amaçlar için kullanılabilecek olan uygun fiyatlı arsa satışına başladığını duyurdu. İstanbul’un da aralarında bulunduğu toplam 26 farklı kentte farklı büyüklüklerde ve farklı özelliklere sahip arsa satışları yapılacak.

Satışı gerçekleştirilecek olan arsaların sayısının 199 olduğu açıklandı. Bazı illerde ise belirlenen arsalar belirli bir süreliğine yine uygun fiyatlı ve uygun ödeme koşulları ile birlikte kiralanabilecek. Kiralama işlemi 3 ayrı ilde yapılacak ve toplam 7 arsanın 5 yıl süreyle kiralanmasına karar verildi. Kiralama ve satış işlemleri ise düzenlenecek olan açık artırma sonucunda gerçekleştirilecek.

TOKİ Hangi İllerde Araç Satışı ve Kiralaması Yapacak?

TOKİ tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Adana, Adıyaman, Afyon, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Tekirdağ illerinde satışın gerçekleşmesi bekleniyor. Bu illerde satışa çıkarılan 199 adet arsanın toplam büyüklüğünün ise 3.800.951 metrekare büyüklüğünde olduğu açıklandı.

Kiralama işlemi için ise Iğdır, Konya ve İzmir illerinde 7 farklı arsanın 5 yıl süre ile kiralama işlemi yapılacak. Kiralanacak olan arsanın 1.345.474 metrekare büyüklüğünde olduğu belirtildi. Satış ve kiralama yöntemleri tamamen açık artırma sistemi ile gerçekleştirilebilecek.

 isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@