Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Açıkladı: Turizmde Her Şeye Hazırlıklıyız!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Berlin'e düzenlediği seyahat sırasında Almanya'nın Türkiye yasağını kaldırması ve turizmin açılması için bir adım attığını açıkladı. Görüşmelerde önemli notlar alındı.

GÜNDEM 04.07.2020 - 09:40 04.07.2020 - 09:40

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında son zamanlarda gündemi oldukça meşgul eden pandemi süreci ve bundan etkilenen turizm sektörü üzerinde önemli değerlendirmeler yapıldı. Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından yapılan Berlin’e doğru gerçekleştirilen günübirlik gezi sırasında turizm sektörünün Türkiye’deki durumu da değerlendirildi. Bu görüşmenin aslında Almanya ile Türkiye arasında atılacak olan bir turizm adımı olabileceği, seyahat yasağının kaldırılması için yapılacak görüşmeler esasına dayandığı belirlendi.

Turizm Sertifikasını Anlattı

Salgın nedeniyle yapılan çalışmalara ek olarak Türkiye’de gündeme gelen Güvenli Turizm Sertifikası sürecini detayları ile birlikte Almanya’da da anlatan Nuri Ersoy, gelen turistlerin gerekli önlemler eşliğinde rahatlıkla tatillerini yapabileceklerini anlattı.

Bu görüşmenin notlarına bakıldığı zaman oldukça olumlu bir süreç olduğu ifade edildi. Şimdilerde Avrupa ülkelerinin de turizm konusunda çeşitli adımlar atmaya başlamasının ardından salgınla mücadele göstermiş olduğumuz büyük özveriye dikkat çekilerek pek çok Avrupa ülkesinden daha hazırlıklı olduğumuz ifade edildi.

Güvenli otel sertifikasının bu alanda Türkiye’de 50 ve üzeri odası bulunan büyük ve kalabalık oteller için zorunlu hale getirildiğinin de altı çizildi. Böylece büyük otellerde tatil yapan tatilcilerin de içlerinin rahat olmasının önemli olduğu açıklandı. Son olarak İngiltere yapmış olduğu açıklamalarda Türkiye’ye olan karantinanın kaldırıldığını anlattı. Bu durum ise diğer ülkelerin de kısa sürede yapılan görüşmelerle birlikte karantina sürecinin kaldırılacağına dair bir işaret olarak ifade ediliyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@