Türk Şirketi Nurol İnşaat Romanya'da 175 Milyon Dolarlık Yol İnşaatı İhalesini Kazandı

Türk inşaat şirketi Nurol İnşaat, Romanya'da açılan ve çok sayıda taliplisi olan Bükreş çevre yolunun 17,5 kilometrelik bölümünün ihalesini 175 milyon dolar ile kazandı. Nural İnşaat tarafından üstlenilen yol inşaatı 2023 yılında tamamlanması planlanıyor.

İŞ DÜNYASI 16.06.2020 - 17:05 16.06.2020 - 17:05

Türkiye'de inşaat sektöründeki büyüme ile yurt dışında önemli ihalelere Türk şirketleri damga vurmaya başladılar. Avrupa'da çok sayıda yol ihalesini alan Türk firmaları sektörde yavaş yavaş hakimiyet kurmaya başladılar.

İHALEYİ NUROL İNŞAAT KAZANDI

Romanya'nın karayolu altyapı kurumu olan CNAIR tarafından bugün yapılan açıklamaya göre bir süre önce gerçekleştirilen ve Türk şirketi Nurol İnşaat'ın katılığı ihalenin sonucu açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre Romanya'nın başkenti olan Bükreş'te çevre yolunun 17,5 kilometrelik bölümünün yapımı 175 milyon dolara Nurol İnşaat tarafından üstlenildi. Nurol İnşaat'ın yol çalışmasına bu yıl içerisinde başlayacağı ve 2023 yılında da tamamen bitireceği bildirildi.

Nurol İnşaat'ın kazandığı ihalede yapacağı yol Bükreş'i çevreleyen ve halihazırdaki çevre yolu ile paralel olan yeni bir yol olacak. Bu yolun toplam uzunluğu 100 kilometre olduğu ve Nurol İnşaat'ın 17,5 kilometrelik kısmının ihalesini kazandığı belirtildi.

AYNI YOLDA BİR BAŞKA TÜRK FİRMASI DAHA İHALE KAZANMIŞTI

Öte yandan aynı yolun 16,3 kilometrelik inşaatı için açılan ihaleyi 2018'de Türk firması Alsim Alarko'nun 170 milyon dolarlık bir teklifle kazanmıştı.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@