Turkcell Bilinmeyen Numara Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır ve Nereden Öğrenilir?

Turkcell bilinmeyen numara sorgulaması için özel bir hizmet sunuyor. Bu özel hizmet Bilinmeyen Numaralar adı altında veriliyor. Bu birim sayesinde Turkcell bilinmeyen numara sorgulama işlemi çok hızlı ve doğru olarak yapılabiliyor.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 26.11.2019 - 10:38 26.11.2019 - 10:38

Turkcell Bilinmeyen Numara Sorgulama ve Bilinmeyen Numaralar Servisi

Turkcell bilinmeyen numaraların rahatça sorgulanması için Bilinmeyen Numaralar Servisi kullanılabilir. Turkcell Bilinmeyen Numaralar sisteminin özellikleri şunlardır:

 • Bilinmeyen Numaralar Servisi üzerinden bilgi alınabilecek numaralar, sadece Turkcell Rehber’de kayıtlı kişilere ait numaralardır.
 • Turkcell kullanıcıları, Turkcell Rehber’de bilgilerinin bulunmasını istedikleri takdirde cep telefonlarından ‘’REHBER AKTIF’’ yazarak 2200’a SMS yollamalıdırlar.
 • Turkcell kullanıcıları Turkcell Rehber’de bilgileri olup olmadığını sorgulamak için, cep telefonlarının mesaj servisi üzerinden ‘’REHBER’’ yazarak 2200’a yollayabilirler.
 • Turkcell kullanıcıları kendilerine ait bilgilerin Turkcell Rehber’de bulunmasını istemedikleri takdirde, cep telefonlarının mesaj bölümünden ‘’REHBER IPTAL’’ yazarak 2200’a göndermelidirler.

Turkcell Bilinmeyen Numara Sorgulama İşlem Basamakları

Turkcell bilinmeyen numara sorgulaması için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • İlk önce cep telefonunun mesaj bölümüne gidilir.
 • Mesaj kısmına sorgulaması yapılacak Turkcell numarası yazılır. Numara başında ‘’0’’ olmadan yazılmalıdır.
 • Daha sonra hazırlanan mesaj 2200’a gönderilir.
 • Turkcell bilinmeyen numara sorgulama işlemi için kullanılabilecek ikinci yol da Turkcell hatlı cep telefonundan 11832’yi arayarak bilgi edinmektir.

Turkcell bilinmeyen numara sorgulama servisi haftanın 7 günü 24 saat boyunca kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Turkcell Bilinmeyen Numara Sorgulama Ücreti

Turkcell bilinmeyen numara sorgulaması için uygulanan ücret tarifeleri şunlardır:

 • 2200’a mesaj yollayarak bilinmeyen numaralar servis hizmetinden yararlanılması için ödenmesi gereken ücret 3.99 TL olarak belirlenmiştir.
 • Aynı şekilde Turkcell hatlı bir cep telefonu üzerinden 11832’ yi arayarak bilgi edinmek için belirlenen ücret 1.6 TL’dir. Diğer operatörlerden 11832 arandığı takdirde uygulanacak ücretlendirme ilgili operatörün tarifesi üzerinden gerçekleştirilir.
 • Bu bildirilen fiyatlara vergiler dahildir.

Turkcell Bilinmeyen Numara Servis İptal İşlemi

Turkcell bilinmeyen numaralar servisiabonelik ile çalışan bir sistem değildir. Bu nedenle de iptal edilmesi mümkün değildir. Fakat bununla birlikte, Turkcell bilinmeyen numaralar servisi paketinden çıkmak mümkündür. Bilinmeyen Paketinin iptali için yapılması gereken işlemler şunlardır:

 • İlk önce cep telefonunun mesaj bölümüne gidilir.
 • Mesaj kısmına ‘’IPTAL BIL’’ yazılır
 • Daha sonra hazırlanan mesaj 2200’a gönderilir.
 • Bu mesajın yollanmasını takip eden süreçte Turkcell Bilinmeyen Paketi iptal edilmiş olur.

İnternet Hatları ve SMS Numarası Sorgulaması

Turkcell kullanıcılarına internet hatları ve kendilerine yollanan SMS numaralarınaait bilgilendirme hizmeti de sunmaktadır. Bu işlemler için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • İnternet hattı sorgulayabilmek için Bilinmeyen Numaralar Servisi kullanılabilir. Bu hattan bilgi almak için yukarıda yazılan basamaklar izlenerek 2200’a SMS yollanır ya da 11832 sesli yanıt sisteminden bilgi edinilir.
 • Bilinmeyen numaradan SMS gelmesi halinde Turkcell kullanıcıları bu mesajı olduğu gibi Kim Aramış Servisi’ne yani 2222’ye yönlendirdikleri takdirde, arayan numara hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi bütün cep telefonu operatörlerinden ve sabit hatlardan aranabilir. Bununla birlikte Turkcell Bilinmeyen Numaralar servisini yurtdışından arama yaparak, hizmet almak mümkün değildir.

118 32 aranarak Ad soyadı bilgileri verilmek suretiyle her bir aramada en fazla 5 adet telefon numarası bilgisi sorgulanabilir. Daha fazla numara hakkında bilgi edinilecek ise, bu durumda 11832 tekrar aranmalıdır. 11832’yi aramak konusunda gün içinde herhangi bir sınırlama yoktur. İstenildiği kadar arama yapılabilir.

Turkcell bilinmeyen numara sorgulama işlemi yapmak için Turkcell tarafından resmi olarak yayınlanan bilgiler bunlardır.

isbilgisi.com Özel İçerik

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@