Türkiye Yine Depremle Sarsıldı! Bingöl Karlıova Merkezli 5,8 Büyüklüğünde Deprem Gerçekleşti!

Türkiye yine şiddetli bir depremle sarsıldı. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün son verilerine göre Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 5,9 şiddetinde deprem meydana geldi. Gerçekleşen deprem çok geniş bir etki alanında hissedildi.

GÜNDEM 14.06.2020 - 17:40 14.06.2020 - 17:40

Türkiye 2020 yılında artan depremler ile birlikte yaşamaya alışırken Bingöl'den kötü haber geldi. Edinilen bilgilere göre Bingöl'ün Karlıova ilçesinde bugün 17:24'te 5,9 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

DEPREM ÇOK SAYIDA İLDE HİSSEDİLDİ

Gerçekleşen deprem Doğu Anadolu Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi'nde bazı illerde de farklı şiddetlerde hissedildi.

DEPREM HAKKINDA AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Deprem sonucunda mal ve can kaybına yönelik henüz bir açıklama yapılmazken depremin şiddetli olması sebebiyle Bingöl Valiliği teyakkuza geçerken AFAD ekiplerine de acil durum çağrısı yapıldı.Ayrıca vatandaşlar panikle evlerini terk ederek sokaklara çıktılar.

VALİLİK BİLGİLENDİRME YAPACAK

Konuyla alakalı olarak kısa bir süre içerisinde Bingöl Valiliği'nden açıklama yapılması bekleniyor.

Öte yandan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü yeni bir bilgilendirmede bulunarak depremin şiddetini 5,8 olarak güncelledi.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@