Ucuz Arsa Almak İsteyenler Dikkat! TOKİ Açık Artırma İle Bazı İllerde Arsa Satışı Yapacak!

TOKİ uygun fiyatlı konut satışının ardından uygun fiyatlı arsa satışı için de kolları sıvadı. Açık artırma sistemi ile farklı illerde yapılacak arsa satışı sayesinde uygun fiyatlı arsa satın almak mümkün.

EMLAK 02.07.2020 - 21:03 02.07.2020 - 21:03

Toplu Konut İdaresi denildiği zaman akla ilk olarak dar ve orta gelirli ailelere uygun olarak hazırlanan ve sonrasında satışa çıkarılan konutlar geliyor. Binlerce aile TOKİ sayesinde hem uygun fiyata hem de uygun ödeme koşullarında konut sahibi oldular. Sürekli bir sistem olan bu süreç içerisinde ev ve işyerleri satışı yeni yapılan inşaatlarla birlikte devam ediyor.

Salgın sonrasında kırsal yaşamın ve doğal hayatın önemi bir kez daha gündeme geldi. Bu süreçte TOKİ bir adım daha atarak bu sefer arsa satışına başladı. Uygun fiyatlı arsa sahibi olmak ve istediği gibi değerlendirmek isteyenler için açık artırma yöntemi ile arsa satışı yapılacak.

Hangi İllerde Arsa Satışı Yapılacak?

TOKİ tarafından yapılan arsa satışının 9 Temmuz saat 13:30’da gerçekleşmesi bekleniyor. Müzayede sisteminin olacağı bu süreç içerisinde açık artırmanın Küçükçekmece’de bulunan TOKİ hizmet binası ile Ankara’da Bilkent Otel’de gerçekleşmesi bekleniyor.

TOKİ tarafından yapılan açıklamalara göre Adana’da 8, Afyon’da 7, Antalya’da 11, Diyarbakır’da 3, İzmir’de 7, Konya’da 17, Mardin Artuklu’da 1, Samsun İlkadım’da 1, Şanlıurfa Karaköprü’de 13, Tekirdağ Çorlu’da 2 arsa satışının yapılacağı belirtildi.

Arsa satışı için önden yüzde 25 oranında bir peşinat isteniyor ve ardından satış 60 ay vade ile gerçekleşmiş olacak.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@