Ünlü Ekonomistten Çarpıcı Değerlendirme! Kredi Borçlularına Yeniden Yapılandırma İmkanı Verilecek Mi?

Türkiye'de faizlerin düşmesi ve bunların kredi faizlere yansımasının ardından daha önce bankalardan kredi kullanan müşterilere bankalar tarafından yeniden yapılandırma imkanı tanınıp tanınmayacağı merak edilmeye başlandı. Konu hakkında bir değerlendirme yapan ünlü ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkin eski kredilerin yeniden yapılandırılabilineceğine dair işaretler aldığını söyledi.

KREDİ 03.06.2020 - 23:26 03.06.2020 - 23:26

Türk ekonomisinde kredler son dönemlerde her zamankinden daha çok öneme sahip olmaya başladı. Yeni krediler için kamu bankaları çok avantajlı seçeneklerle vatandaşlara büyük imkanlar sunarken eski kredilerin sorun olması da devam ediyor.

VATANDAŞ ESKİ KREDİLERE YENİDEN YAPILANDIRMA İSTİYOR!

Özellikle koronavirüs sürecinde vatandaşların gelirlerinde meydana gelen azalmadan kaynaklı bir ödeme güçlüğü yaşanması nedeniyle her gün yeniden yapılandırma talepleri yetkili isimler bildiriliyor. Şu anda kadar kredilerin yeniden yapılandırılacağına dair net bir açıklama gelmedi. Ancak yapılan değerlendirmeler bu tür sıkıntı yaşayan vatandaşlara umut vermeye başladı.

Yeniden yapılandırmalar hakkında fikrini beyan eden ünlü ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkin bankacılık sektöründeki gelişmelerin eski kredilerde yeniden yapılandırma ile alakalı olarak olumlu haberlere işaret ettiğini söyledi.

BANKALAR MÜŞTERİLERİNE YENİDEN YAPILANDIRMA FIRSATI VEREBİLİR?

Bankaların zaman zaman müşterilerle olan lişkilerini geliştirmek için kredilerde yeniden yapılandırmaya gittiği söyleyen Kerem Alkin, “Şu anda faiz oranları yeniden yapılandırma için bir imkan doğrurabileceğini bize söylüyor. Bankalar geçmiş dönemde bu uygulamaları sık sık yaptılar. Kredi faizleri düştükçe müşterilerine güven vermek ve onları kazanmak için yeniden yapılandırma fırsatını sundular. Şu anda kredi faizleri de düşme eğiliminde. İlerleyen günlerde bankaların böyle bir tutum sergileyeceklerini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@