Uzman Tavsiyesine Göre Altına Yeni Rakip! Hem Daha Ucuz Hem Daha Kazançlı!

Altın fiyatlarında kontrol edilemeyen yükseliş son dönemlerde bir başka madene olan ilgiyi arttırdı. Piyasa uzmanları son dönemlerdeki işlem hacimlerine bakınca gümüşün altın yerine yatırım alternatifi olabileceğini ifade ettiler.

EKONOMİ 08.06.2020 - 14:54 08.06.2020 - 14:54

Altın fiyatları koronavirüs sürecinde kontrol edilemez bir noktaya ulaştı. Yatırımcılara başlangıçta güvenli liman olarak kzanç getiren altında şimdi işler tam tersine döndü. Fiyatların yüksek olması ve altında gerilemenin sınırlı kalması nedeniyle altına yeni yatırım yapmak büyük bir risk barındırıyor. Bu nedenle yatırımcılar bir başka değerleri madene yönelmeye başladılar.

GÜMÜŞE YATIRIM YAPAN KAZANIYOR

Piyasa uzmanlarına göre altın yerine bir başka değerli maden olan gümüş son dönemlerin kazanç getiren karlı yatırım araçlarından birisi oldu. Altın fiyatlarındaki belirsiz dalgalanma yerine yükseliş trendine sahip gümüşe rağbet eden yatırımcılar daha yüksek oranda kar elde etme imkanına sahip oluyorlar.

Gümüş fiyatları konusunda vatandaşlar çok sayıda araştırma yapıyorlar. Gümüş 2 yıl kadar önce 1,87 TL'den işlem görüyordu. Şu anda ise gümüşün değeri 3,85 TL oldu. Geçtiğimiz günlerde gümüş fiyatı 4 TL bandını zorladı ancak orada kalıcı olamadı ancak büyük bir düşüş de yaşamadı. Bu nedenle yatırımcılar için riski az bir yatırım aracıhaline gelen gümüşe olan ilgi her geçen gün artıyor.

HERKES GMÜŞ YATIRIMI YAPMA İMKANINA SAHİP!

Gümüşün tercih edilme sebeplerinin birisi de düşük fiyatından dolayı herkes gümüş yatırımı yapabiliyor. Uzun vadeli düşünülen yatırımlar altına oranla daha külfetsiz ancak en az onun kadar kazançlı oluyor.

Sektör uzmanlarına göre fiziki gümüş alımları da son dönemlerde önemli bir yükseliş grafiği yakaladı. Vatandaşlar mücevheratta 8 ayar altın yerine gümüş tercih etmeye başladılar. Bu talep de gümüş fiyatına olumlu yansıyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@