Uzmanlar Altın Fiyatlarının Yükseleceğini Düşünürken Çok Önemli Altın Uyarısında Bulundular!

Uzmanlar son zamanlarda altın piyasasının yükselmesi konusunda vatandaşları uyardıkları gibi sahte altın konusunda da vatandaşları dikkatli olmaları ve sadece güvendikleri kuyumculardan alışveriş yapmaları konusunda uyardılar.

EKONOMİ 04.07.2020 - 22:14 04.07.2020 - 22:14

Türkiye’de koronavirüs salgını ile mücadele hız kesmeden devam ederken düğün sezonu alınan önlemlerle birlikte yeniden açıldı. Altın alımlarının hızlandığı belirlendi. Vatandaşlar tarafından kuyumcularda büyük bir yoğunluk yaşandığı tespit edildi. Düğün sezonunun açılması altına olan talebi yeniden artırdı. Bu süreçte altın piyasasında yoğun bir dalgalanma da devam ediyor.

Sahte Altına Dikkat Edin!

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda altına olan talebin yükselmesinin ardından fiyatların da yükselebileceği ifade ediliyor. Artık yeni dönemde kurallara uygun olarak düğünler yapılacak ancak kontrollü süreç dahi düğünlere olan ilginin azalmadığını ortaya koydu.

Altın fiyatlarının bu dönemde yükselişe geçeceğini, yatırımcıların bu durumdan kazançlı çıkabileceği ancak bu süreçte yeni altın alacakların yüksek fiyatlar karşısında biraz yükselebileceği düşünülüyor. Altın piyasasına olan ilgi bu kadar yükselmişken ve aynı zamanda dalgalı seyir devam ederken uzmanlar bazı konularda da uyardılar.

Son günlerde düğün sezonunun açılması ile birlikte insanları en çok endişelendiren konulardan birisi sahte altın oldu. Uzmanlar sahte altın konusunda vatandaşları uyarırken alışverişlerin sadece güvenilir ve devamlı alışveriş yapıldığı kuyumculardan gerçekleştirilmesi gerektiği belirtildi.

Gerçek altından ayırt edilemeyen ve sadece altın uzmanları tarafından yapılacak işlemlerle ortaya çıkan sahte altın giderek yaygın hale gelmeye başladı. Bu konuda şikayetlerin giderek artmasının ardından yetkililer harekete geçtiler. Darphanelerine harekete geçmeleri ve sahte altın konusunda işlem yapmaları bekleniyor. Bundan sonraki dönemlerde sahte altınlar daha fazla denetlenecek ve cezai işlemlerin artırılması bekleniyor.

 isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@