Uzmanlardan Çok Kritik Uyarı! Yeni Haftada Altın Fiyatları Düşecek Mi?

Piyasaların kapalı olduğu hafta sonunda altın fiyatlarında düşüş odaklı durağanlık dikkat çekiyor. Küresel gelişmelere bağlı olarak fiyatlanan altında yatırımcılar umutlarını yeni haftaya bağladılar. Gram altın ve çeyrek altın bugün kaç lira oldu?

EKONOMİ 07.06.2020 - 10:10 07.06.2020 - 10:10

Altın piyasasında cuma günü yaşanan düşüşün yansımaları hafta sonunda da devam ediyor. Küresel gelişmelere bağlı olarak fiyat değişimleri yaşanan altın konusunda vatandaşlar yeni haftada meydana gelebilecek gelişmeleri merak etmeye başladılar.

ALTINDA GERİ ÇEKİLMELER YAŞANIYOR

Koronavirüs salgını ile dikkat çeken bir yatırım aracı haline gelen altında normalleşme dönemine dair geri çekilmeler yaşanmaya başlandı. Salgın riskinin olduğu dönemlerde yatırım yapmak isteyenler güvenli liman olarak görülen ve yatırımcısına kaybettirmeyen altına yöneldiler. Ancak normalleşme süreciyle beraber altına yatırım yapan fonlar çıkışlara başladılar.

ALTIN FİYATLARI DAHA DA DÜŞECEK

Piyasalar normalleştikçe altın piyasasının olumsuz etkileneceğini söyleyen uzmanlar bu düşüşün beklenen ve olağan bir piyasa verisi olduğu konusunda hemfikirler. Altın fiyatlarının daha da düşeceğini söyleyen uzmanlar bu fiyatların doyum noktasına kadar düşmesini beliyorlar.

DOĞRU ZAMANDA ALTINA GİRİŞ YAPANLAR KAZANACAK

Dünya piyasalarında risk iştahı arttıkça altın fiyatlarında düşüşün gerçekleşeceğini söyleyen uzmanlara göre bu düşüş altının gerçek fiyatını bulana kadar devam edeceğine dikkat çektiler. Altın fiyatlarında son düşüş noktasının ardından bir yükseliş ivmesi yakalanacağını belirten uzmanlar doğru zamanda altına giriş yapanların karlı çıkacaklarını ifade ettiler.

7 Haziran 2020 pazar günü gram altın 367 TL, çeyrek altın 606 TL ve Cumhuriyet altını da 2471 TL'den işlem görüyor.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@