Vakıfbank, Ziraat Bankası Ve Halkbank'tan Yeni Taşıt Kredisi! Yüzde 0,69'dan Başlayan Faizlerle, 6 Ay Geri Ödemesiz, 60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Kampanyası!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından bugün açıklanan yeni destek kredileri içerisinde taşıt kredisi de yer alıyor. Uygun imkanlarla taşıt kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için açıklanan yeni taşıt kredisi kampanyası çok cazip fırsatları barındırıyor. Yeni destek kredisi kapsamında açıklanan taşıt kredilerine ne kadar yüzde kaç faiz uygulanıyor?

KREDİ 01.06.2020 - 13:06 01.06.2020 - 13:06

Türkiye'de koronavirüs salgınının ardından piyasaları canlandırmak ve sektörlere destek vermek amacıyla kredi kampanyaları bugün resmen açıklandı. Kamu bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından vatandaşlara uygun imkanlarla taşıt kredisi desteği verilecek.

YÜZDE 0,69 FAİZLE TAŞIT KREDİSİ

Kamu bankalarından taşıt kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar bu destek kredisinin şartlarını merak ediyorlar. Bugün yapılan açıklamaya göre sıfır araçların alımında (motosiklet dahil) vatandaşlara sağlanacak olan kredilerde yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 oranlarında faiz uygulanacak. Bu faiz oranları ile vatandaşlara taşıt kredisi sağlanacak. Bu kredi kullanmak isteyen vatandaşlar ödemelerine 6 ay sonra başlayabilecekler. En fazla 60 ay vade seçeneği ile kredi verilebilecek.

Otomotiv sektörünü desteklemek için açıklanan taşıt kredilerinde ikinci el araçlar veya ticari araçlar için uygulanacak olan aylık faiz oranı farklı olacak. Buna göre bu sınıflamaya giren araçlara yüzde 0,82 faiz oranı uygulanacak. 6 ay geri ödemesiz olarak sağlanacak taşıt kredileri 60 ay vadeli oalrak verilecek. Ayrıca bu kredilerde 150.000 TL'lik azami limit uygulaması olacak.

7 YAŞ ÜZERİ ARAÇLAR KREDİ DIŞI

Kamu bankaları tarafın açıklanan kredi kampanyaları arasında bulunan taşıt kredileri 7 yaşa kadar araçlar için geçerli olacak. Bu kapsama girmeyen araçlar için finansman desteği sağlanmayacak. Ayrıca kredi tutarı kasko değeri üzerinden hesaplanacak.

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından yapılan taşıt kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar 5 Haziran 2020 Cuma gününden itibaren bu bankaların tüm şubelerinden kredi başvurularını yapabilecekler.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@