Vodafone Kredi Kartı İle Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

​​​​​​​Vodafone fatura ödemesi çeşitli yollarla yapılır. Vodafone kredi kartı ile fatura ödeme hem internet üzerinden online olarak, hem de vodafone şubelerinden yapılabilir.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 16.01.2020 - 10:39 16.01.2020 - 10:39

Vodafone fatura ödemesi çeşitli yollarla yapılır. Vodafone kredi kartı ile fatura ödeme hem internet üzerinden online olarak, hem de vodafone şubelerinden yapılabilir.

Online Self Servis Üzerinden Vodafone Kredi Kartı İle Fatura Ödeme  

Kredi kartı ile Vodafone fatura ödemesinde online self servis hizmeti kullanılabilir. Bu   amaçla kullanılması gereken basamaklar şunlardır:

 • Vodafone kredi kartı ile fatura ödeme için ilk önce Vodafone resmi web sitesine girilir.
 • Siteye giriş yapıldıktan sonra ‘’Fatura İşlemleri’’ bölümüne tıklanır.
 • ‘’Fatura İşlemleri’’ başlığı altından ‘’Fatura Ödeme İşlemleri’’ menüsü seçilir.
 • Daha sonra Vodafone özel hizmet servisi  ‘’Online Self Servis’’ e giriş yapılır.
 • ‘’Online Self Servis’’ menüsünde bulunan ‘’Fatura Ödeme’’ yazısına tıklanır ve kredi kartı ile fatura ödeme işlemi tamamlanır.

Kredi kartı ile Vodafone faturası ödenmesi için, Online Self Servis uygulamasının müşterilerine sunduğu özel bir hizmet vardır. Online Self Servis’i kullanarak fatura ödemesi yapan kişi, kredi kartı numarasını bir kez sisteme girdikten sonra bu bilgi Vodafone veri sistemine kaydedilir. Böylece, bundan sonraki ödemeler yapılacağı zaman ödeme yapmak isteyen kişi her seferinde kredi kartı bilgilerini girmek zorunda kalmaz. Ödeme yaparken Vodafone kullanıcısının veri sistemine ‘’Kayıtlı Karttan Ödeme’’ seçeneğini seçmesi yeterli olur.  Bu yolla Vodafone kredi kartı ile fatura ödeme işlemi hızlı bir şekilde sonuçlandırılır.

Vodafone kredi kartı ile fatura ödeme yapılırken aynı kredi kartı ile 1 gün içinde en fazla 4 adet farklı numaraya ait fatura ödenebilir.

Vodafone Kredi Kartı ile Fatura Ödemesi İçinVodafone Online Self Servis Üyeliği

Vodafone kredi kartıyla fatura ödemesi için Online Self Servise üye olmak, yukarıda anlatıldığı gibi özellikle sürekli ödemelerin hızlı yapılmasında avantajlı bir yöntemdir.

Bu amaçla izlenmesi gereken basamaklar şunlardır: 

 • Öncelikle aşağıdaki link üzerinden siteye giriş yapılır. https://www.vodafone.com.tr/MyVodafone/myvodafone.home.php?&icmp=hp_top_oss
 • Ekranda açılan sayfada bulunan kutucuğa kullanılan Vodafone numarasının girişi yapılır.
 • Bu aşamadan sonra kullanıcı, tercihine göre sayfada bulunan seçeneklerden biri seçer. Bu seçenekler şunlardır:
  •  ‘’Hızlı Giriş’’  
  • ‘’Şifre İle Giriş’’ seçenekleridir.

En son aşamada bu seçeneklerden birisi tıklandıktan sonra sayfadaki yönlendirmeler takip edilerek, üyelik kaydı tamamlanır.

Vodafone Online Self Servis Üyeliği İçin İkinci Yol

Vodafone Online Self Servis üyeliği amacı ile takip edilebilecek ikinci yol şudur:

 • Öncelikle aşağıdaki link üzerinden siteye giriş yapılır. https://www.vodafone.com.tr/MyVodafone/myvodafone.home.php?&icmp=hp_top_oss
 • Daha sonra en altta bulunan ‘’Evde İnternet İle Giriş Yap’’ seçeneği seçilir.
 • Ekranda açılan sayfada ‘’Vodafone Online Self Servis’’ site üyeliği için talep edilen TC kimlik numarası ve şifre girişi yapılır.
 • Böylece üyelik işlemleri tamamlanır.

Vodafone Kredi Kartı İle Fatura Ödeme IVR Kanalı

Vodafone kredi kartıyla fatura ödemek içinbaşvurulabilecek bir başka yol daIVR kanalını kullanmaktır.  IVR kanalı özellikle kısıtlı hat kullanıcılarının fatura ödemesi yapmak için kullandıkları bir kanaldır. IVR kanalı üzerinden Vodafone kredi kartı ile fatura ödeme işlemi için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • İlk önce 70 02 aranır.
 • Bu aşamadan sonra ‘’Vodafone Fatura Ödeme Servisi’’ kullanılır.
 • ‘’Vodafone Fatura Ödeme Servisi’’nden yapılan yönlendirmeler uyarınca Vodafone  kredi kartı ile fatura ödeme işlemi tamamlanır.  

IVR kanalı kullanmanın ücreti Vodafone tarafından dakikası 0.071 TL olarak belirlenmiştir. IVR kanalından yapılacak günlük fatura ödeme sayısı da daha önce anlatıldığı gibi günde 4 ile sınırlandırılmıştır.

Vodafone Kredi Kartı İle Fatura Ödeme İçin Anlaşmalı Bankalar

Vodafone kredi kartı ile fatura ödemesinde, Vodafone ile anlaşmalı bankaların internet şubeleri de kullanılabilir. Vodafone ile anlaşmalı bankalar hakkında bilgi alınması için kullanılabilecek adres şudur:

http://www.vodafone.com.tr/Fatura_Islemleri/faturaislemleri.fatura_odeme.php

Vodafone kredi kartı ile fatura ödeme işlemi ile ilgili yapılabilecek başlıca işlemler bunlardır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@