Volkswagen Manisa'da Açacağı Fabrika Planını Erteledi! Bölgede Yaşanan Hayal Kırıklığıyla Konut Fiyatlarının da Düşmesi Bekleniyor!

Alman otomotiv devi olan Volkswagen yapmış olduğu açıklamalarda Manisa'da bir fabrika açacağını duyurmuştu. Ancak yeniden ertelenen bu projenin bölgede istihdam ve konut fiyatları açısından bir hayal kırıklığına neden olduğu belirtildi.

EKONOMİ 04.07.2020 - 14:57 04.07.2020 - 14:57

Alman otomobil devi olan Volkswagen daha önce yapmış olduğu yatırım planında gözleri Manisa’ya çevirmişti. Geçtiğimiz yıl şehirde büyük bir sermaye ile otomotiv devi yeni bir şirket kurduğunu açıklamıştı. Bunun ardından o dönemde yatırımların bölge bazında genişleyebileceği ve sonucunda da yeni bir fabrikanın kurulacağı belirtildi. Bu açıklama kısa sürede şehirde büyük bir heyecanın yaşanmasına neden oldu. Açıklamanın yapılmasının ardından çeşitli iddialarla yatırım ve fabrika çalışması 4 kez ertelendi.

2022 Yılında Üretimin Yapılacağı Düşünülmüştü!

Manisa’da dev bir yatırım sonucunda kurulması beklenen fabrikanın 300 bin araç üretebilecek kapasitede olduğu açıklanmıştı. Bunun üzerine yaklaşık olarak 4 bin kişiye de çeşitli şekillerde istihdam sağlaması planlanmıştı. Fabrikanın 2022 yılının sonuna kadar üretime geçmesi bekleniyordu ancak beklenildiği gibi olmadı. Bölgede fabrikanın kurulacağı alanlar tapu ve kamulaştırma işlemlerinin de tamamlanması heyecana neden olmuştu.

Konut Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor!

Bölgede yatırımın yeniden ertelenmesinin ardından hayal kırıklığı gündeme geldi. Fabrikanın kurulmasının beklendiği alanda konut talebi oluşmuş ve bu talep üzerine kısa sürede konut fiyatları üzerinde de bir yükseliş yaşanmıştı. Bölgede yaşanan konut fiyat artışının yaşanan hayal kırıklığı ve yatırımın ertelenme açıklamasının ardından yeniden düşmesi bekleniyor. Bu durum konut satışı yapan gayrimenkul uzmanları tarafından hayal kırıklığı ile karşılandı. Sürekli olarak ertelenen yatırımın ise şirket tarafından ne zaman hayata geçirileceği ise merak konusu oldu.

 isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@