Yılın İlk Yarısında Otomotiv Sektörü Şaha Kalktı! Renault İlk Yarıyı Birinci Olarak Tamamladı!

Salgın döneminde otomotiv piyasasında yaşanan değişime ek olarak Renault yılın ilk yarısında başarısını bir kez daha kanıtladı. Kanıtlanan bu süreçte liderliği elinde tutmayı başardı.

OTOMOBİL 04.07.2020 - 14:13 04.07.2020 - 14:13

Koronavirüs salgınının endişeye neden olduğu sektörlerin başında otomotiv sektörü geliyordu. Bu süreç içerisinde pek çok araç devi fabrikalarını kapattı. Üretimin durması ve ihracat ağının yaşamış olduğu olumsuz durumların sektörde büyük bir daralmaya neden olabileceği düşünülmüştü. Bu süreçte normalleşme adımları beklenmedik bir şekilde otomotiv sektörüne de yaramış oldu.

Kamu bankaları tarafından araç kredi faiz oranlarının rekor seviyede düşürülmesi ve bunun ardından pek çok otomobil firmasının da yeni düzenlemiş olduğu kampanyaları gündeme taşımış olması bir hareketliliğe neden oldu. Piyasada Haziran ayında araç satışında yaşanan rekor büyük şaşkınlığa neden oldu.

Yılın İlk Yarısında Renault Açık Ara Önde!

2020 yılının ilk altı aylık döneminde ortaya çıkan süreç otomotiv pazarında da geniş yankı uyandırdı. En çok satışı yapılan ve en çok tercih edilen araç markası ise Renault oldu. Yılın ilk yarısında toplam 37 bin 444 adet satış yapılmış oldu. Satışların ardından elde edilen Pazar payı ise yüzde 14.7 olarak açıkladı.

Renault tarafından yapılan açıklamalarda binek otomobil Pazar payı ise yüzde 17.8 olarak açıklandı. Yapılan toplam satış miktarının 36 bin 305 adetinin ise binek otomobillerden oluştuğu belirlendi.

Renault Genel Müdürü Berk Çağdaş yapmış olduğu açıklamalarda ‘Son 20 yıldır elde ettiğimiz başarıyı bundan sonra da devam ettireceğiz. Pandemi sürecine rağmen Pazar payında ortaya çıkan liderlik bizi e memnun etti. Satışlarımızda her türlü tedbiri alarak sağlıklı ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz. Güvenilirliğimizi kanıtladığımız için dünyanın her yerinde müşterilerimiz tarafından tercih ediliyoruz’ dedi.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@