Yükselen Altına Yatırım Yapacaklara Uzmanlardan Uyarı: Altından Daha Fazla Getirisi Olabilir!

Son zamanlarda fiyatı sürekli olarak altın yatırım yapacakların bütçesini zorlamaya başladı. Bunun ardından alternatif yatırım aracı arayanlar için gümüş gündeme gelmeye başladı. Gümüş uzun vadede altından daha fazla getiri sağlayabilir.

EKONOMİ 04.07.2020 - 22:55 04.07.2020 - 22:55

Son dönemlerde altın piyasasında yaşanan dalgalanmalar ve altının yükselişi yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Yeni yatırımcılar ise yükselen fiyatlar karşısında nasıl hareket edeceklerini merak ediyorlar. Uzmanlardan altın konusunda yeni tavsiyeler beklerlerken bu süreçte yeni ve alternatif sayılabilecek olan bir yatırım tavsiyesi de aldılar.

Gümüş son günlerde hem yatırım aracı hem de takı ve hem de süs eşyası olarak kullanılmaya devam ediyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda son günlerde fiyatı yükselişe geçen gümüşün bundan sonraki dönemde de getirisinin yüksek olması biliniyor.

Gümüşün Getirisi Altından Fazla Olmaya Başladı!

Ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında son zamanlarda gümüşün yükselişinin altınla yarışacak duruma gelebileceği ifade edildi. Uzun vadede düşünüldüğü zaman yatırım aracının altınla yarışabilir hale gelebileceği belirtiliyor.

Altın fiyatlarında aşırı bir yükselmenin yaşanması yeni yatırı yapacakların bütçelerini zorlamaya başladı. Bunun üzerine uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görülebileceği ve kısa vadede getiri sağlanmasının pek mümkün olmayacağı ifade edildi. Alternatif arayan yatırımcıların son zamanlarda gözdesi haline gelmeye başladı. Son 10 yıllık süreç içerisinde değeri hızla yükselen bir yatırım aracı haline gelmeye başladı. Bundan sonrada değerini artırması bekleniyor.

 isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@