Yüzde 0,49 Faizli Taşıt Kredisi Verilen Otomobiller Belli Oldu! Taşıt Kredisi Kapsamına Alınacak Otomobil Firmaları Açıklandı!

Kamu bankaları tarafından başlatılan yüzde 0,49 faizli taşıt kredisi kampanyaları ile alakalı olarak bugün bir son dakika gelişmesi yaşandı. Bankalar tarafından yapılan açıklamaya göre hangi marka otomobillerin kredi kampanyasına dahil edildikleri duyuruldu. Yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 arasında değişen faiz oranlarıyla verilen taşıt kredileri ile alakalı olarak detaylar gelmeye devam ediyor. Peki yüzde 0,59 faizli taşıt kredisi ile hangi otomobiller alınabilir?

KREDİ 11.06.2020 - 18:11 11.06.2020 - 18:11

Kamu bankaları Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından açıklanan kredi paketi içerisinde yer alan taşıt kredileri ile alakalı olarak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Buna göre üç banka da 5 Haziran'dan itibaren yerli üretim otomobiller için yüzde 0,49 faizli kredileri müşterilerin kullanıma sundular.

TAŞIT KREDİLERİNE İLGİ BÜYÜK

Bireysel ve kurumsal müşteriler tarafından kullanılabilen taşıt kredilerine büyük bir rağbet oldu. Öyle ki bu rağbet sayesinde satılan araç sayısı bir öncesi ay satılan araç sayısını kısa sürede katlamayı başardı. Ancak taşıt kredilerinde bir belirsizlik de yaşanmaya devam ediyor. Yerli üretim yapan yerli otomobil markaları hangileri? Bankalardan buna yönelik bir açıklama geldi.

HANGİ FİRMALAR KREDİ KAPSAMINA ALINDI

Vakıfbank'tan yapılan açıklamaya göre taşıt kredisi kapsamında yerli üretim olarak değerlendirilecek otomobil firmaları Fiat, Honda, Hyundai ve Toyota olarak belirlendi. Bu firmaların araçlarına yüzde 0,49'dan başlayan faiz oranlarıyla 60 aya kadar vade seçenekleriyle taşıt kredisi imkanı tanınacak.

HALKBANK'TAN TAŞIT KREDİSİ BİLGİLENDİRMESİ

Taşıt kredileri ile alakalı olarak Halkbank'tan da bir bilgilendirme yapıldı. Buna göre binek araçlar olarak Fiat, Ford, Hyundai, Honda ve Toyota kredi kapsamına alınırken ticari araçlar olarak BMC, Ford, Fiat, GAZ, Güleryüz, Karsan, Isuzu, Otokar ve Mercedes olarak duyuruldu.

Taşıt kredisi kampanyası kapsamında yerli üretim yapan firmaların sıfırkilometre araçları için yüzde 0,49'dan başlayan faiz oranlarıyla ve 60 aya varan vadeli ödeme seçenekleriyle finansman desteği veriliyor.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@