Ziraat Bankası, Vakıfbank Ve Halkbank Taşıt Kredisi Çekecekler Dikkat! Hangi Otomobil Firmaları Yerli Üretim Kapsamına Alınıp Uygun Faizli Taşıt Kredisi Kullandırılacak!

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından tüm zamanların en düşük faizli kredi paketini açıklamasının ardından otomotiv sektörü hareketlenmeye başladı. Yerli üretim yapan otomotiv firmalarından otomobil almayı düşünen vatandaşlar yeni taşıt kredisi kampanyasından faydalanabilecekler. Peki hangi otomobiller yerli üretim kapsamına giriyor? Kullanılan taşıt kredileri kaç lira olarak geri ödenecek?

KREDİ 02.06.2020 - 12:53 02.06.2020 - 12:53

Koronavirüs sürecinde normalleşme dönemine geçilmesinin ardından kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank cumhuriyet tarihinde görülmemiş düşük faizlerle kredi kampanyaları yaptılar. Bu kredi kampanyaları yerli üretim yapan taşıtları da kapsayacak şekilde düzenlendi.

YERLİ ÜRETİME TAŞIT KREDİSİ DESTEĞİ

Sıfır araçlar için taşıt kredisi çekecek olan vatandaşlar bu araçları yerli üretim kategorisinde alırlarsa çok uygun faizle kredi imkanına sahip olacaklar. Bankalarla yerli üretim yapan bazı otomotiv firmaları anlaşma sağladı. Buna göre sıfır kilometre binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak vatandaşlar yüzde 0,49 ile yüzde 0,69 faiz oranları ile taşıt kredisi kullanabilecekler.

Bu taşıt kredisi kampanyasının ardından vatandaşlar hangi firmaların bu kapsama gireceğini merak etmeye başladılar. Şu ana kadar bazı firmalar ile kamu bankaları arasında anlaşma yapıldı. Nacak tüm firmalar ile anlaşma henüz sağlanmadı. İlerleyen günlerde Türkiye'de üretim yapan otomotiv firmalarının tamamının bu taşıt kredisi kapsamına alınması bekleniyor.

HANGİ FİRMALAR YERLİ ÜRETİM KAPSAMINA GİRİYOR

Türkiye'de hangi firmalar Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilen uygun faizli taşıt kredisi kampanyasına dahil edilecekler? İşte Türkiye'de üretim yapan otomotiv firmalarının listesi:

-Fiat

-Honda

-Hyundai

-Renault

-Ford

-Toyota

-Isuzu

-Karsan

-Temsa

-Otokar

-BMC

-Mercedes

50.000 TL TAŞIT KREDİSİ KAÇ TL OLARAK GERİ ÖDENİR?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan 50.000 TL taşıt kredisi kullanan vatandaşlar 18 aylık vadeli, yüzde 0,49 faizle aylık 2935 TL ödeme yapacaklar. Bu kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 8,01 olacak. Aynı kredi 24 ay vadeli kullanılırsa aylık taksit 2239 TL olurken yıllık maliyet yüzde 7,84 olacak. 36 ay ödeme planında ise taksit tutarı 1545 TL, yıllık maliyet ise yüzde 7,66 olacak.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@