Ziraat Bankası'ndan Yeni Destek Kredisi Kampanyası! Başvurular Pazartesi Günü Başlayacak!

Ziraat Bankası tarafından yeni bir kredi kampanyası başlatılıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un yaptığı açıklamaya göre restoranlara ve kafelere uygun şartlarda kredi tahsisi sağlanacak. Yeni kredi kampanyası başvuruları pazartesi gününden itibaren başlayacak.

KREDİ 19.06.2020 - 16:17 19.06.2020 - 16:17

Türkiye'de normalleşme sürecinde işletmelerin desteklenmesine yönelik faaliyetler hız kesmeden devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanı mehmet Nuri Ersoy'un verdiği bilgilere göre Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan işletme belgesi olan restoran ve kafelere Ziraat Bankası tarafından uygun şartlarde kredi verilecek.

RESTORAN VE KAFELERE DESTEK KREDİSİ

Yeni kredi kampanyası hakkında açıklama yapan Bakan Mehmet Nuri Ersoy, “Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan işletme belgesi sahibi olan restoranlar ve kafeler için yeni bir kredi kampanyasını devreye sokuyoruz. Ziraat Bankası üzerinden bu şletmeleri destekleyerek turizm sezonunda bir aksaklık yaşamalarının önüne geçmeye çalışacağız.” dedi.

36 AY VADELİ, 6 AY GERİ ÖDEMESİZ KREDİ

Kültür veTurizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, restoranlara ve kafelere verilecek kredilerin şartları hakkında da bilgilendirmede bulunarak, “Ziraat Bankası bu işletmelere Pazartesi gününden itibaren kredi vermeye başlayacak. Bu krediler 1 Milyon Lira'dan 20 Milyon Lira'ya kadar 36 ay vadeli, 6 ay geri ödemesiz ve yıllık yüzde 7,5 faizle verilecek.” şeklinde konuştu.

KREDİ GARANTİ FONU GARANTÖRLÜĞÜNDE KREDİ

Destek kredisi kapsamında Ziraat Bankası ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ortak çalışmasıyla restoran ve kafelere tahsis edilecek bu krediler Kredi Garanti Fonu'nun garantörlüğünde verilecek.

Öte yandan Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre destek kredisi miktarları işletmelerin cirolarına göre belirlenecek ve bu krediler ana faaliyet konusu harcamalarla alakalı olarak kullanılabilecek.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@